Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.
Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".
Przesada jest niezdrowa. Wie to każdy, kto choć raz za dużo zjadł albo – co o wiele gorsze – za dużo wypił, i to nie wody.
więcej z tego numeru »
Kto jest prawdopodobnie najbardziej znienawidzonym człowiekiem świata? Benedykt XVI. Tak napisał zaraz po konklawe Peter Seewald, niemiecki dziennikarz, autor książkowych wywiadów z kard. Ratzingerem.
Podobno kiedy w Hiszpanii korrida jest nieciekawa - pisze w tekście o zmartwychwstaniu ks. T. Jaklewicz (str. 16-17) - dziennikarze komentują to złośliwie: "ludzie zachowywali się jak w kościele", czyli ziewali i byli znudzeni.
W liturgii Niedzieli Palmowej przeżywamy dziwne połączenie radości i smutku. Najpierw wspominamy uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy, wśród wiwatów, okrzyków i gestów radości, a zaraz potem, w czasie Mszy św., czytany jest opis męki Jezusa. W jednej chwili znika radość.
Mam pewien problem z nowoczesną architekturą. Nie żebym nie lubił nowoczesnych budowli. Przeciwnie, niektóre konstrukcje ze szkła, aluminium i surowego betonu wręcz mnie zachwycają.
Można by powiedzieć, że biskupi wybierający nowego przewodniczącego episkopatu wielu dziennikarzom zrobili na złość. Nie zdecydowali się na żadnego z typowanych kandydatów, ale na dotychczasowego przewodniczącego, abp. Józefa Michalika.
Śmierć Zbigniewa Religi wywołała wielkie poruszenie. I słusznie. Profesor był wybitnym lekarzem, ale też cieszącym się sporym szacunkiem politykiem. Był też - jak sam kilkakrotnie mówił w wywiadach - ateistą.
Arnold Schwarzenegger, obecny gubernator Kalifornii, a w przeszłości słynny filmowy Terminator, uchodzi za jednego z największych obrońców naturalnego środowiska.
Bardzo się cieszę, że do tego numeru „Gościa” została dołączona płyta z pieśniami wielkopostnymi Antoniny Krzysztoń. Dla mnie nie ma piękniejszego nagrania tych „pieśni na śmierć i życie”.
Być może zauważyli Państwo, że gdzieś zniknął grzech. Nie w tym sensie, że ludzie przestali grzeszyć. Jak grzeszyli, tak grzeszą, ale z obiegu publicznego znikło słowo „grzech”. Dzisiaj można przekroczyć prawo, popełnić niezręczność, popaść w chorobę duchową, wywołać skandal – ale nie zgrzeszyć.
Miłujcie waszych nieprzyjaciół. Komentarze do liturgii i modlitwa wiernych.
Garść uwag do czytań na VII niedzielę zwykłą roku C z cyklu „Biblijne konteksty”.
Kościół potrzebuje wielkiej odnowy zaufania, odwagi dzielenia się tym, kim jesteśmy, swych radości, obaw, wątpliwości, swoich pytań – stwierdził w wywiadzie dla KAI kard. Timothy Radcliffe OP.
Z czasem zmieniła się forma pomocy.
Burzylibyśmy się, gdyby jakieś życie uznać za mniej wartościowe. A jednak: życie niewinnego jest ważniejsze od życia agresora.
Franciszek wznowił pracę, a wieczorem zadzwonił do parafii w Gazie.
Jubileusz Diakonów Stałych.
"Walczymy i uczymy się bycia ludźmi z godnością daną nam przez Boga".
„Zanieśmy do Pana nasze błagania w intencji Ojca Świętego".
Ograniczanie swobody wypowiedzi i penalizowanie tzw "mowy nienawiści" jest rozwiązaniem pozornym.
Coś jakby spis treści :)
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.
Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski.
Piotr Drzyzga
A może tylko udawać, że go nie ma?
ks. Leszek Smoliński
W celi zakonnej płockiego klasztoru Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia Święta Faustyna Kowalska (1905-38) otrzymała specjalną misję.
Maria Sołowiej
Mróz szczypie przyjemnie w policzki, można skorzystać z lodowiska… I za czym tu tęsknić? Teraz rozumiem.
Co jest dobrem? Czym prawda różni się od postprawdy? Dlaczego przywileje są złe?
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.