Komentarze 23
 • tomak
  11.08.2019 20:05
  Niestety, bardzo wielu dziennikarzy i publicystów zawodowo trudni się kłamstwem, oszustwem, manipulacją i głoszeniem ćwierćprawd. Oczywiście, robią to przeciwko określonym grupom ludzi, swoim bliźnim za jakieś i za czyjeś pieniądze. Łamią ósme przykazanie Dekalogu, grzesząc ciężko. Odowiedzą kiedyś za to przed Bogiem.
 • Tycjan
  11.08.2019 21:11
  Z trochę " innej beczki " ale blisko , co zmieniają demonstracje ? nic , albo prawie nic , owszem mogą urobić niezdecydowanych .Ale tak poza tym … mam obawy , chyba uzasadnione , że LGBT za lat dziesięć osiągnie przewagę światopoglądową .

  Widzi Pan to co się dzieje w jednej chwili np. podczas biegu na sto metrów jest jedynie ukoronowaniem całego cyklu treningów , to co się dzieje np. demonstracji czy wyborów jest ukoronowaniem tego co się działo w sercach i rozumie obywateli przez kilka lat , my , Pan , ja , Internauci nie rozumujemy kategoriami procesów historycznych , długofalowych tylko żyjemy chwilą , tym kto co powiedział czy kto czym w kogo rzucił .


  Teraz Pana zaskoczę , nie mówię o credo ale o ORGANIZACJI ŻYCIA , oni LGBT z tego punktu widzenia są bardziej kościołem niż my , jeśli oczywiście kościół to grupa ludzi WZAJEMNIE WSPIERAJĄYCH SIĘ W WIERZE .


  obok jest art. ks. Horaka , nie ujawniam tajemnicy ,że pierwsi chrześcijanie takich problemów nie mieli ,
 • agnostos
  11.08.2019 21:33
  agnostos
  A może by zacytować wyzwiska tych dzieci pod adresem uczestników marszu w Płocku, zachęcanych przez dorosłych? Cenzura zapewne by nie puściła...
 • hmm
  12.08.2019 09:23
  Panie Andrzeju – to wszystko prawda. Niemniej „zaraza” to również (za „Słownikiem języka polskiego” PWN) „wyraz używany jako wyzwisko lub przekleństwo: A bodaj was zaraza! Po jaką zarazę tak się męczycie! Ty zarazo, ty draniu, już ja cię dopadnę!”.
  Skoro arcybiskup nie dopowiada od razu: „szanujmy jednak każdego człowieka”, to - niech każdy odpowie sam - czy u słuchających wzmacnia to czy też osłabia katolicką postawę delikatności i wrażliwości wobec osób homoseksualnych.
  • Andrzej_Macura
   12.08.2019 14:25
   Andrzej_Macura
   Rozumiem, że zarzut sprowadza się do tego, że Arcybiskup zaraz nie dopowiedział "szanujmy każdego człowieka"? Co zdaje się mówił przy różnych okazjach wiele razy...

   Dla mnie takie stawianie sprawy to wyraz uprawiania dyskursu histerycznego (e, nie o). Jak ktoś mówi coś, co mi się nie podoba, to mam gdzieś co naprawdę powiedział, a święcie sie oburzam ogłaszając światu, ze czuję się dotknięty. I nie widzi się wtedy np. różnicy między rozumowaniem przez analogię a porównaniem, a wszystko konczy się argumentem "mógł powiedzieć a nie powiedział".

   Arcybiskup nie powiedział przecież "wy zarazy", "bodaj was zaraza". I nie o brak delikatności tu chodzi, ale przewrażliwienie. Powtórze przy tym: przewrażliwienie, które jest celową grą na uczuciach, bo ta naprawdę środowiska LGBT mają gdzieś co mówi jakiś ksiądz czy nawet arcybiskup. CHodzi tylko o to, żeby złapać za słowo i się oburzyć. Znam tę metodę. Pamiętam "argumentację" jaka towarzyszyła procesowi przeciwko ks. Markowi Gancarczykowi. Metoda ciągle ta sama. Jednocześnie druga strona, niby taa delikatna i wrażliwa, nie ma oporów, by miarkować tych, którzy dla dokopania wierzącym posługują się bluźnierstwem. O porównywaniu księży do Hitlera już nawet nie mówię....
   • Katolik k
    14.08.2019 06:01
    druga strona uzyla kiedys wobec gwizdzacych i wyjacych na cmentarzach okreslenia"bydleckie zachowanie" i bylo swiete oburzenie i na tej stronie i wielki krzyk tych co uwazaja sie za chrzescjan. Biskup to wyraznie widac,ze chcial kopnac i kopnal.A kopniak powroci do biskupa.Od lat homoseksialisci chca rozmawiac a odbija sie od pogardy jaka urzednicy kosciola im okazuja.W przypadku biskupa,ktory nie widzial problemu u kolegi swojego przelozonego a nagle zobaczyl go u maluczkich brzmi to bardzo zle.
   • Andrzej_Macura
    14.08.2019 11:24
    Andrzej_Macura
    Oje...

    Będziemy się licytować, kto kiedy gwizdał i jakiego epitetu wobec gwiżdżących użyto? Używanie inwektyw zawsze jest złe. Są oczywiście bardziej i mniej obraźliwe. Ciągle jednak mówimy o inwektywach wobec człowieka, ludzi. Słowo "zaraza" do najgorszych i tak nie należy, a użyte zostało na określenie ideologii, nie konkretnych ludzi. I to jedno słowo zastępuje wiele innych. Kto by to zauważył, gdyby Arcybiskup powiedział, ze to ideologia zdobywająca coraz więcej zwolenników, ale zabójcza dla naszych społeczeństw? Zresztą za "zabójcza też mozna by się obrazić, ze to niby od morderców są wyzywani...

    Homoseksualiści od lat chcą rozmawiać... No. I od lat Kościół mówi. Jeszcze w czasach Jana Pawła II powstały co najmniej dwa kościelne dokumenty dotykające homoseksualnego problemu. Bardzo wyważone, ostrożne. Nie tak dawno powstał dokument o gender. Takiż sam. Kościół więc ten dialog podejmuje. Ale dla części LGBT dialog znaczy tyle, co wycofanie się adwersarzy ze swojego stanowiska. A to nie jest dialog, tylko szantaż.

    Ten dialog polega od lat na marszach, w których prawie goli przebierają się za księży i zakonnice. W Pana kochanych Niemczech też tak bywa. Ten dialog u nas zaczął polegac na profanowaniu chrześcijańskich świętości. To nie jest nazwanie nas głupkami, katolicką zarazą czy katolickimi ciemniakami, którymi można się nie przejmować. To celowe bezczeszczenie swietości, żeby nas zirytować i skłonić do agresji. Udalo się skłonić niezwiązane z Kościołem środowiska kibicowskie, ale juz pokazuje się to, jakby to Kościół katolicki w Polsce tak reagował... Nie o dialog tu chodzi, naprawdę.

    Doskonale jednak zdaję sobie sprawę, że Pana nie przekonam :)

   • Katolik k
    14.08.2019 20:09
    nie wiem skad Pan pochodzi ale u nas sie gardzilo homoseksualistami i gardzi nadal.Niby nadwislanski lud pobozny a Biblia uczy wrazliwosci i kosciol podobno tak samo a wychodza z tego tylko zlosci do drugiego czlowieka.Czasem mysle,ze lepiej aby takiej religi w szkolach nie bylo. Na yotube jest wystarczajaco duzo filmikow z ksiezmi ponizajacymi tych ludzi i o zadnej dysksji nie ma mowy.Franciszek jedynie probuje.No chyba,ze tym homoseksualista okazuje sie byc ksiadz to wyrozumienie sie zaraz znajdzie.Wszyscy wiedza,ze flaga EU to nic innego jak symbol Maryi,ktory EU swiadomie sobie jako swoj sztandar przyjela i to wlasnie na te wartosci chrzescjanskie sie EU powoluje przyjmujac uchodzcow i wspierajac ich na calym swiecie ale jak byla nazywana "szmata" nie bylo protestow "obroncow chrzescjanstwa".Nagle pojawili sie obroncy gdy poszlo o homoseksualistow bo sprawa uchodcow wygasla.W Niemczech wszyscy wiedza ,ze jestem katolikiem nikt jak dotad mnie nie obraza.Wrecz przeciwnie wszyscy zaciekawieni sa co mnie przy takim kosciele jeszcze trzyma?Malo tego nawet zalapalem sie na chrzestnego dla muzulmanina.Ale u was to przestepstwo i zdrada narodowa.A Niemcy w swoich paradach wysmiewaja sie ze wszystkich poczynajac od swojej Merkel,ktorej do glowy by nie przyszlo sie na to obrazic.Takie maja poczucie humoru.
   • Katolik k
    15.08.2019 05:58
    z tego co widze to na rozmowe juz za pozno.Kosciol w Polsce rozpetal wojne z homoseksualistami i hejt stal sie juz zbyt agresywny.Zadnej ze stron na dobre to nie wyjdzie ale kosciol wyjdzie na tym gorzej bo poraz kolejny stracil swoj wizerunek.Z chrzescjanina kosciol staje sie talibem.2000 lat zniszczy jedno pokolenie.
   • Bezimienny
    16.08.2019 09:15
    Bezimienny
    Dwie wypowiedzi obok siebie i już sprzeczność... Najpierw pisze Pan o pogardzie do homoseksualistów środowisku, w którym się Pan wychował, a za chwilę, że to Kościół rozpętał wojnę z homoseksualistami. Chęć przywalenia Kościołowi Cię zaślepia katoliku.

    Pomijam już drobny fakt, że Kościół w Polsce nie organizuje marszów przeciwko homoseksualistom. Jeśli wierzący protestuja - to przeciwko paradom i marszom, w których epatuje się rozwiązłością (nie mówię o obecnych marszach), prowokuje się bluźnierstwami ze świętości. I przypomina naukę Biblii, że praktyki homoseksualne są grzeszne.
 • adwocatus diaboli
  12.08.2019 15:57
  Ciekawe wszyscy w Polsce zastanawiają się kto kogo uraził lub obraził ale co jest zgodne z Biblią lub nie … takich rozważań nie widzę . Miłość do KOGO ma pierwszeństwo do Boga czy do człowieka ? to narracja ateistyczna , ateistyczny system wartości .


  Z punktu widzenia Biblii najważniejszą obrazą Jahwe w ostatnich miesiącach jest sodomia , inne są WTÓRNE , być może ważne ale drugorzędne , ciekawe , widziałem na ekranie TV profesora teologii który sprawiał wrzenia człowieka który ma w głowie sieczkę aksjologiczną do tego stopnia ,że "dał się zagonić " dał sobie narzucić narrację jw.dziennikarzowi . Aksjologia Moi Drodzy , aksjologia .
  • Katolik k
   14.08.2019 11:22
   pierwsze i najwazniejsze przykazanie to "nie bedziesz mial Boga obok Mnie!"."nie cudzoloz" to dopiero szuste
   • adwocatus diaboli
    14.08.2019 12:52
    ok. TO KOGO W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI obraża grzech sodomii ? a czyż to nie jest grzech przeciw naturze a więc PRZECIW STWÓRCY , gdyby tutaj chodziło tylko o cudzołóstwo to Pan ukarałby nie tylko Sodomę , prawda ?
   • Katolik k
    14.08.2019 19:37
    Sodoma zostala ukarana za pogarde jaka okazala Bogu.Bezbronnych wedrowcow zamiast udzielic im gosciny jak Abraham chciano w najbardziej upokarzajacy sposob ponizyc wobec calej spolecznosci miasta.Nie chodzilo o chuc i dogadzanie sobie bo gdyby tak bylo wykorzystano by i corki Lota.Malo tego i jemu jako nie rdzennemu mieszkancowi zagrozono jesli nie wyda przybyszow tym samym.
   • Bezimienny
    14.08.2019 20:02
    Bezimienny
    Oj katoliku katoliku K... Co za brak konsekwencji. Nie chodziło o dogadzanie chuci, bo do tego wykorzystano by córki Lota? Ano właśnie. Chodziło o pofolgowanie chuci homoseksualnej. Córki Lota ich nie rajcowały. Ot co...
   • Katolik k
    14.08.2019 20:11
    a niby jak mialy to kobiety robic?Tekst oryginalny mowi o wszystkich mieszkancach Sodomy od najstarszego do najmlodszego.
   • Bezimienny
    16.08.2019 09:02
    Bezimienny
    Tekst oryginalny? W Starym Testamencie, zresztą czasem w Nowym też, "wszyscy" oznacza wszystkich dorosłych mężczyzn. I na pewno chodzi nie o "brak gościnności" ale pofolgowanie homoseksualnym upodobaniom.
   • Katolik k
    16.08.2019 09:47
    no niemasz racji.Zagladnij do innych tlumaczen niz BT.Juz sam fakt proponowania kobiet w zamian za "mezow" powinien cie zastanowic bo nie proponuje sie homoseksualiscie kobiety wszak wiadomo,ze sie nia brzydzi.No i najwazniejszy argument.Jezus wymienial najwieksze grzechy.Nie ma wsrod nich homoseksualistow.
   • Bezimienny
    16.08.2019 14:35
    Bezimienny
    Mam rację :) Zawsze mam rację. Czasem tylko udaję, że jej nie mam :) Zaglądnąłem do dwóch innych tłumaczeń ST. Jak chcesz, zajrzę jeszcze do oryginału i odpowiedniego słownika :) Że nie chcieli córek Lota pokazuje na ich preferencje. Faceci - starzy i młodzi - chcieli się zabawić z facetami. Homoseksualiście nie proponuje się kobiety, prawda. Ale już biseksualiście można, prawda? Mogli mieć żony czemu nie? Taki domowy sprzęt, służące. Ale facet, jak się nadarzyła okazja, czemu nie? :) Nie bez powodu w LGBT jest też B :)

    A z tym katalogiem grzechów, które wymieniał Jezus , to mnie zaciekawiłeś. Możesz mi przypomnieć? Bo ja tylko Pawła pamiętam, w których oczywiście o mężczyznach współżyjących ze sobą jak najbardziej jest...
   • Katolik k
    16.08.2019 15:42
    najgorsi wg. Jezusa to faryzeusze.Reszta jakos da sobie rade.W necie znajdziesz najstarsze odkryte teksty i doslowne ich tlumczenia.Przeklady sa tylko ich interpretacjami.Najbardziej udane to chyba Biblia Warszawska.
 • adwocatus diaboli
  12.08.2019 17:46
  Chwała tobie mój domowniku za to ,że zwróciłeś mi uwagę na coś bardzo istotnego , który z wielkich Pisma Świętego używa w stosunku do sodomii przymiotnika OBRZYDLIWY ? A...GDZIE TO JEST NA KATOLICKICH [ ponoć ] publikatorach ?
 • adwocatus diaboli
  15.08.2019 14:13
  Ejże ! Katoliku ! SKĄD wiadomo ,że tutaj chodzi o NIEUDZIELENIE GOŚCINY A NIE O HOMOSEKSUALIZM , co to za anglosaskie podejście ? co to za interpretacja w kontekście Biblii [ św. Paweł ]
  • Katolik k
   16.08.2019 21:35
   Abraham widzac wedrowcow w najgoretszej porze dnia czyli wedrowce zagrozajacej ich zyciu zaprasza do przeczekania niebezpiecznego upalu i gosci wedrowcow.Lot podobnie udziela schronienia na niebezpieczna noc jednak mieszkancy Sodomy czynia przeciwnie.Chca zrobic krzwde przybyszom a pozniej i Lotowi za to,ze wstawia sie za nimi.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7