Reewangelizację czas zacząć... od siebie

Prawdziwa reewanagelizacja powinna się zacząć od nas samych, od katolików – zauważa w rozmowie z KAI Donald Turbitt, amerykański biznesmen, lider katolickiej wspólnoty charyzmatycznej

Poprowadzi on wieczorem 21 października „Dzień Duchowej Odnowy dla Mężczyzn” w Bielsku-Białej. Były strażak z Rhode Island zaznaczył, że obecnie cały świat potrzebuje nowej ewangelizacji.

„Najpierw powinna nastąpić reewangelizacja katolików. Wystarczy więc, że każdy dobry katolik zreewangelizuje innych trzech katolików, a potem każdy z nich zewangelizuje pięciu innych ludzi. Generalnie, jeśli każdy zewangelizuje osiem osób, cały świat wróci do Kościoła” – mówi Turbitt.

Były strażak zaznaczył, że Kościół potrzebuje ludzi, którzy płoną miłością do Boga. „Kościół zawsze ratowali ludzi święci, nie ruchy. Nie ma jednego określonego sposobu według którego powinniśmy ewangelizować. Jest wiele metod i powinniśmy się nimi posługiwać, ale kluczem jest to, że potrzebujemy nowego św. Franciszka, potrzebujemy mężczyzn i kobiet, którzy płoną miłością do Boga. Proszę spojrzeć na św. Klarę – ilu ludzi ona zreewangelizowała? Jeśli będziemy mieli świętych płonących miłością do Boga, świat przyjdzie oglądać, jak płoną. I w ten sposób poznają Jezusa, a to jest naszym celem” – mówi katolicki ewangelizator.

Wiceprzewodniczący katolickiej sieci „Mężczyzn Świętego Józefa” na obszar Nowej Anglii zaznacza, że szczególną rolę w Kościele mają do spełnienia mężczyźni. „Zgubiliśmy poczucie męskości w Kościele. Musimy to odwrócić i temu służy nasza wspólnota. Józefa. Bardzo chcemy, by mężczyźni zrozumieli, że oni są odpowiedzialni nie tylko za to, sami trafić do nieba, bo Bóg zapyta ich, gdy tam trafią, gdzie są twoja żona i dzieci? Jeśli nie będzie się umiało na to odpowiedzieć, to jest się w tarapatach. Chcemy, by mężczyźni ponownie zrozumieli, że są przywódcami rodziny, służebnymi przywódcami” – podkreśla.

Turbitt przez 21 lat służył w straży pożarnej w Providence w stanie Rhode Island, później przez 30 lat prowadził własny biznes. Przez dwie dekady był koordynatorem wspólnoty przymierza „God’s Love”. Prowadził misje i konferencje na całym świecie.

Jest przedstawicielem „Promise Keepers” (Wierni przyrzeczeniu małżeńskiemu) – jednego z największych na świecie stowarzyszeń propagujących chrześcijańskie wartości wśród mężczyzn. Współtworzy „Renewal Ministry” – Katolicką Koordynację Odnowy Charyzmatycznej w Stanach Zjednoczonych.
Organizatorem pobytu Turbitta w Polsce jest grupa męska "Mężczyźni Św. Józefa" z Krakowa.

i7MEDIA Donald Turbitt - wywiad

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5