Abp Hoser o głosowaniu ws. ochrony życia: PiS traci zaufanie i wiarygodność

Czy katolik może poprzeć ugrupowanie polityczne, które odrzuca projekt ustawy o zakazie aborcji?

Czy katolik może poprzeć ugrupowanie polityczne, które odrzuca projekt ustawy o zakazie aborcji? Czy posłowie wykazali się tchórzostwem, czy hipokryzją? Czy politycy, którzy zagłosowali za odrzuceniem propozycji "Stop aborcji" popełnili grzech?

Abp Henryk Hoser, biskup diecezji warszawsko - praskiej rozmawiał z Magdą Korzeniewską w programie "Temat Dnia" na kanale Salve TV o odrzuceniu projektu Ordo Iuris  ws. aborcji przez sejm. Zaznaczył, że w ten sposób Prawo i Sprawiedliwość, które ma większość sejmową, traci wiarygodność i zaufanie wyborców.  

Abp Hoser podkreślił również dramatyczną sytuację kobiety, która rozważa aborcję. Na jej decyzję często wpływa starsze pokolenie (rodzice i teściowie), które pamięta jeszcze "aborcję na życzenie". Zauważył także, że lekarze często wyolbrzymiają problemy rozwijającego się dziecka i szybko namawiają kobiety do aborcji. "Aborcja to jedyne morderstwo popełnione wewnątrz kobiety" - powiedział abp Hoser.

Poniżej: cały wywiad z abp Hoserem.

 

Salve TV Abp Hoser o głosowaniu ws. ochrony życia: PiS traci zaufanie i wiarygodność

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • ksadea
  09.10.2016 16:14
  Chciałbym, aby Kościół był równie bezkompromisowy w innych kwestiach ewangelicznych, jak jest w sprawie niedopuszczalności aborcji.
 • krut00
  09.10.2016 17:07
  To dobrze że arcybiskup wypowiedział się za życiem. Gratuluję odwagi.
 • Gość
  13.10.2016 00:14
  Takie stawianie sprawy jest dowodem braku roztropności. Krytykowanie przez arcybiskupa PiSu musi zakończyć się obniżeniem poparcia dla tej partii. Oznacza to, że w następnych wyborach PiS straci większość parlamentarną . Większość zdobędzie koalicja partii, które otwarcie popierają aborcję i gwałtownie atakują Kościół. Wierzyć się nie chce , że ksiądz arcybiskup tego pragnie, aby więcej dzieci nienarodzonych ginęło dzięki uchwale o całkowitej dostępności aborcji, uczniowie byli deprawowani w szkole, a religia wyrzucona ze szkoły. I nie ma co udawać, że ksiądz tego nie chce , przecież każdy wie jakie będą skutki wygranej PO, Nowoczesnej , SLD, czy Razem. Jak ksiądz wytłumaczy tę lekkomyślność. Ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem aborcji, ale nie podburzam innych przeciwko tym, którzy są przeciwni aborcji. Ksiądz to robi. Proszę spojrzeć na forum z jaką radością lewacy księdza popierają.
 • Gość
  13.10.2016 11:26
  "Różnica się zaciera..." - to prawdopodobnie mój wpis, ale chodziło mi nie o krytykowanie Ks. Arcybiskupa (odważna i szczera wypowiedź), tylko o zatarcie się różnicy w postępowaniu między partią rządzącą, a opozycją, która w tym przypadku okazała się (moim skromnym zdaniem) bardziej wiarygodna w spełnianiu przedwyborczych obietnic.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8