"Apokalipsa współczesnych czasów"

Domaganie się prawa do aborcji jest zaprzeczeniem macierzyństwa i człowieczeństwa a zgoda na aborcję zagraża przyszłości państwa - stwierdził abp Henryk Hoser. Biskup senior diecezji warszawsko-praskiej przewodniczył w piątek wieczorem mszy św. parafii NMP Matki Kościoła w Markach, gdzie przybyła peregrynująca pod po kolejnych kościołach i wspólnotach zakonnych diecezji kopia Jasnogórskiego Obrazu.

W homilii abp Hoser odniósł się do piątkowych protestów zwolenniczek prawa do aborcji nazywając to "Apokalipsą współczesnych czasów". - Tysiące kobiet na ulicach Warszawy żądało prawa do zabicia swoich chorych jeszcze nienarodzonych dzieci - niczym ten biblijny smok - stwierdził.

Podkreślił, że nie ma większego okrucieństwa, niż to kiedy matka chce zabić swoje dziecko. - Tymczasem tyle kobiet zdobywa się na tego typu manifestacje z niezwykłą pogardą do rodzącego się życia - do dziecka, które z nich powstało. To jest wręcz zaprzeczeniem macierzyństwa i człowieczeństwa - oświadczył abp Hoser.

Ostrzegł, że zgoda na aborcję zagraża przyszłości państwa, bo przełoży się na całe życie społeczne. - Jeżeli nie będziemy uważać, że ludzkie życie jest absolutną, podstawową wartością każdego człowieka, którą trzeba chronić ze wszystkich sił - w każdej sytuacji i w każdym stanie, to wówczas już niczego nie możemy być pewni. Eugenika i eutanazja które za tym stoją, to są sztandary naszej przyszłości którą kobiety wykrzykiwały w piątek na ulicach - stwierdził duchowny.

Jako odpowiedź na wydarzenia w stolicy abp Hoser wskazał na modlitwę do Najświętszej Maryi Panny, która jak przypomniał - jest Matką Kościoła, a więc każdego ludzkiego życia. - Ona zawsze zwycięża złego ducha. Tak było kiedyś i tak jest również obecnie. Wołajmy zatem do Niej byśmy sami nie zginęli - zachęcał arcybiskup senior.

Podkreślił, że Maryja zawsze śpieszy swoim dzieciom z pomocą. - Niestety, to my często nie otwieramy Jej naszych serc, nie pozwalamy by nas ratowała. W związku z tym, stawajmy przed Nią każdego dnia i spójrzmy w Jej oczy, a jeśli upadniemy to pamiętajmy, że jest Matką Miłosierdzia, która uprosi nam przebaczenie wszystkich grzechów - zapewniał abp Hoser.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Tomaszszcz
  24.03.2018 15:28
  Trzeba WYJŚĆ NA ULICĘ POLSKI Ź BIBLIĄ W RĘKU I JĄ NA GŁOS CZYTAĆ NA ULICACH, CHODNIKACH WSZYSTKIM, TO ŻYWE SŁOWO BOŻE KTÓRE MA OGROMNĄ MOC! SŁÓWO BOGA ZMIENI NASZE SERCA, ROZPALI MIŁOŚĆ I SPOWODUJE NAWRÓCENIE.
 • TomaszL
  24.03.2018 15:28
  Ale spokojnie - duża cześć tych co tak protestują w czarnych marszach, co tak na forach popierają tzw. prawo do aborcji w następna sobotę przyjdzie z tradycyjną święconką a w przyszła niedzielę będą świętować (ale co będą swiętować - tego nie wiem)
 • thebodzio
  24.03.2018 21:40
  Może warto sobie przypominać, że tak na prawdę cały czas jesteśmy w stanie wojny ze złem, a modlitwa to nie „sentymentalna medytacja”, tylko broń.
 • maryja!
  23.04.2018 22:08
  Dopiero dziś zrozumiałem w pełni przesłanie Ap. Kluczowy fragment: Ap 22, 11 i 15.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7