Przygotowania "Dni w diecezjach", które odbędą się we Wrocławiu tuż przed początkiem Światowych Dni Młodzieży w pełni. Wolontariusze właśnie wrócili z Francji, gdzie promowali stolicę Dolnego Śląska.
Już 22 grupy zgłosiły swój udział w "Dniach w diecezjach". Od 18 do 25 lipca do Wrocławia zawita 9 tysięcy młodych ludzi z całego świata.
Wśród zgłoszonych grup są m. in młodzi z Nowej Kaledonii, Panamy, czy Kolumbii. Stolicę Dolnego Śląska odwiedzą również: Hiszpanie, Niemcy, Kanadyjczycy, Szwajcarzy, Włosi i, Węgrzy. Najwięcej, bo aż 9 grup zgłosiło się do tej pory z Francji.
- Wrocław zawsze był miastem gościnnym, co potwierdził m.in. organizując dwukrotnie Europejskie Spotkanie Młodych Taizé czy Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny - mówił niedawno abp Józef Kupny, metropolita wrocławski, zwracając uwagę, że kolejne grupy deklarujące swój przyjazd do stolicy Dolnego Śląska stanowią dla lokalnego Kościoła poważne wyzwanie.
- Chcemy dobrze przygotować się do przyjęcia naszych gości tak pod względem organizacyjnym, jak i od strony duchowej, by wyjeżdżając stąd mogli wspominać nie tylko wspaniałe zabytki i piękne miejsca, ale także nasze przywiązanie do Kościoła, niedzielnej Eucharystii oraz entuzjazm w świadczeniu o Jezusie - tłumaczy hierarcha.
Katarzyna Kraśnicka Wrocławscy wolontariusze uczestniczyli w rekolekcjach dla młodzieży diecezji Annecy Katarzyna Kraśnicka ŚDM to również wielu nowych znajomych
Praca przy organizacji "Dni w diecezjach" nie ogranicza się tylko do przygotowań tu na miejscu. Ostatni Światowy Dzień Młodzieży troje wolontariuszy z Wrocławia spędziło w Annecy. - Zostaliśmy tam zaproszeni do wspólnego świętowania oraz by opowiedzieć o stanie przygotowań i o planach jakie mamy w związku z "Dniami Misyjnymi" - mówi Katarzyna Kraśnicka z diecezjalnego sztabu przygotowań.
Wrocławscy wolontariusze wzięli udział w rekolekcjach dla młodzieży. To właśnie w ich programie przewidziana była prezentacja.
- Stworzyliśmy klip wideo, w którym się przedstawiliśmy jako sztab i mówiliśmy o Wrocławiu oraz o całym Dolnym Śląsku. Potem były pytania. Młodych Francuzów interesowała np. kwestia zakwaterowania u rodzin - dodaje.
K. Kraśnicka zaznacza, że młodym we Francji bardzo podobała się wrocławska prezentacja. - Mówili, że nie mogą się doczekać przyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Polski, w tym oczywiście do Wrocławia - opowiada.
Katarzyna Kraśnicka Młodzież była zainteresowana możliwością zakwaterowania u rodzin, ale również atrakcjami Dolnego Śląska. ŚDM to również wspaniała okazja do zwiedzania
Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Nad sprawami duchowymi nie mamy pełnej kontroli i należy być ostrożnym.
Synodalność to sposób bycia i działania, promujący udział wszystkich we wspólnej misji edukacyjnej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Symbole tego spotkania – krzyż i ikona Maryi – zostaną przekazane koreańskiej młodzieży.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.