Kościół przerażony dyskusją o imigrantach

Imigranci przyjeżdżają do Wielkiej Brytanii, aby ciężko pracować, i wnoszą do społeczeństwa bardzo pozytywny wkład. Bez nich Londyn byłby sparaliżowany. Tak uważa kard. Vincent Gerard Nichols.

Arcybiskup Westminsteru powiedział także w wywiadzie dla BBC, że jest przerażony faktem, jak o problemie migracji mówi się w aktualnej debacie przedwyborczej w tym kraju.

W dyskusji toczącej się na ten temat przed zaplanowanymi na maj wyborami prymas Anglii i Walii wskazał, iż wyborcy nie mogą zapominać, że imigranci to przecież ludzie. „Musimy utrzymać człowieka w centrum tych wszystkich kwestii i pamiętać, że to miasto [Londyn] byłoby sparaliżowane, gdyby ci ludzie nie przybyli do tego kraju. Zdecydowana większość imigrantów po dotarciu tutaj ciężko pracuje i wnosi bardzo pozytywny wkład” – podkreślił kardynał. Przyznał, że jest to problem poważny, a zatem przede wszystkim powinniśmy zastanowić się, jaka jest nasza postawa wobec otaczającego nas świata i czy rzeczywiście możemy zrobić coś, co będzie lepsze dla wszystkich. Wskazał także na roztaczające się w Wielkiej Brytanii obszary ubóstwa. „To zgoła szokujące, że w kraju tak bogatym jak nasz są jeszcze ludzie całkowicie zależni od pomocy charytatywnej. Te obiektywne fakty widać gołym okiem. Jadąc przez kraj napotyka się na znaczne enklawy ubóstwa i wielkie obszary bogactwa. To są różnice, które prowokują prawdziwe napięcie. Można dostrzec, jak ludzie tracą nadzieję” – powiedział kard. Nichols.

Arcybiskup Westminsteru odniósł się także do napięć na tle religijnym. Podkreślił, że w brytyjskim społeczeństwie jest miejsce dla młodych zakorzenionych w tradycji islamskiej. Czasami jednak brak nadziei prowadzi ludzi do takiego stanu, że pozwalają sobą manipulować. „Myślę, że każda religia zawsze przyciąga ekstremizm. Dlatego przywódcy religijni mają obowiązek nad tym czuwać i zapewnić, by te ekstremizmy nie znalazły miejsca w przedstawianiu, odkrywaniu i przeżywaniu wiary” – podkreślił kard. Nichols.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9