W Brazylii trwa od 1 października doroczny Krajowy Tydzień Życia, ustanowiony przez tamtejszy episkopat w 2005 r. Zakończą go 8 października obchody Dnia Życia Poczętego.
Kościół zachęca brazylijskie społeczeństwo do prowadzenia w tych dniach debaty o ochronie i godności ludzkiego życia we wszystkich jego fazach, od poczęcia aż do naturalnej śmierci.
Dużą pomocą dla wspólnot chrześcijańskich w dyskusji o wartości życia jest broszura „Godzina Życia”, przygotowana przez Krajową Komisję Duszpasterstwa Rodzin. We wstępie bp Severino Classen pisze: „Chcemy ojczyzny wolnej od jakiegokolwiek zniewolenia, jesteśmy przeciw jakiemukolwiek wyzyskowi i postawom, które ranią życie”. Hierarcha przypomniał, że wszyscy są „powołani, aby ochraniać życie i strzec go jako największego daru”.
Z kolei bp João Carlos Petrini, odpowiedzialny za komisję episkopatu do spraw życia i rodziny, zwraca uwagę społeczeństwa na konieczność ukazywania wartości życia. „Zrozumienie i zachwyt to przejawy konieczne, aby przyjąć i szanować dar życia, aby przezwyciężać dominującą kulturę banalizującą życie i traktującą je w sposób powierzchowny” – podkreśla bp Petrini.
Należy oczekiwać, że inicjatywa Kościoła w Brazylii przyczyni się do tego, że jego wspólnoty, obecne i aktywne na terenie całego kraju, będą podejmować wysiłek na rzecz humanizacji i troski o ludzkie życie od jego poczęcia aż do naturalnego końca.
Papież mianował prefekta Dykasterii ds. Dialogu Międzyreligijnego.
Zaprezentowano orędzie na LIX Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
Czyli o nietypowych wyzwaniach podejmowanych przez zakonnice.
Zobacz wzruszający filmowy dokument o Słudze Bożej Helenie Kmieć. Dziś 8. rocznica jej śmierci.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.