Papieski samolot włoskich linii lotniczych Alitalia wystartował z rzymskiego lotniska Fiumicino o godz. 16:00.
Rozpoczyna się trzecia zagraniczna podróż apostolska Papieża Franciszka. Tym razem celem jest Korea Południowa, gdzie weźmie on udział w azjatyckim spotkaniu młodych oraz beatyfikuje 124 męczenników z końca XVIII i z XIX w. „W dniu wylotu proszę, abyście zjednoczyli się ze mną w modlitwie za Koreę i całą Azję” – napisał Ojciec Święty na Twitterze. Sam natomiast pojechał przed południem prywatnie do bazyliki Matki Bożej Większej, by osobiście modlić się w tej intencji.
Papieski samolot włoskich linii lotniczych Alitalia wystartował z rzymskiego lotniska Fiumicino o godz. 16:00. Przybycie do Seulu przewidziano jutro przed południem, gdy u nas będzie dopiero 3:30.
Jak wyjaśnił watykański sekretarz stanu na łamach dziennika L’Osservatore Romano, choć papieska podróż obejmuje jeden kraj, to dotyczy całego kontynentu azjatyckiego. Kard. Pietro Parolin podkreśla doniosłość faktu, że Franciszek udaje się na Daleki Wschód – region coraz bardziej istotny dla światowej polityki i gospodarki. Również samo spotkanie z młodzieżą ma swoją wymowę, z jednej strony dowodząc młodości i żywotności tamtejszych Kościołów lokalnych, a z drugiej wskazując na przyszłość tamtejszych społeczeństw. Godny podkreślenia jest też fakt liczebnego wzrostu Kościoła w Korei, niejako równolegle ze wzrostem gospodarczym. Niesie to ze sobą, zdaniem watykańskiego sekretarza stanu, określone wyzwania, jak troska o tych, których ów ekonomiczny wzrost pozostawił na marginesie, oraz o pojednanie z sąsiadem z Północy.
Aby - jak wyjaśnił papież - “w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.
26 stycznia XXV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
Prezydent kraju Claudia Sheinbaum ogłosiła 20 stycznia program „Meksyk Cię obejmuje".
Papież mianował prefekta Dykasterii ds. Dialogu Międzyreligijnego.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.