Amerykańscy biskupi wezwali administrację Stanów Zjednoczonych do wsparcia działań na rzecz pokoju i budowania takiej „przyszłości Syrii, w której respektowane będą prawa człowieka i wolność religijna”.
”. Bp Richard E. Pates, przewodniczący komisji episkopatu ds. międzynarodowej sprawiedliwości i pokoju, skierował list w tej sprawie do sekretarza stanu Johna Kerry’ego. Hierarcha powtórzył w nim stanowisko Papieża Franciszka w sprawie Syrii. Ojciec Święty przedstawił je w czasie niedawnego spotkania z królem Jordanii Abd Allahem II ibn Husajnem w Watykanie.
„Droga dialogu i negocjacji między wszystkimi środowiskami społeczeństwa syryjskiego, przy wsparciu wspólnoty międzynarodowej, jest jedynym sposobem położenia kresu konfliktowi i przemocy, które powodują śmierć tak wielu ludzi, szczególnie pośród bezbronnych i cywilów w Syrii” – napisał bp Richard E. Pates, powtarzając słowa papieża.
Hierarcha przypomniał, że episkopat amerykański już od dawna apeluje o znalezienie politycznego rozwiązania, które położy kres walkom. „Prosimy, aby Stany Zjednoczone zainicjowały serię negocjacji, a także zapewniły neutralną pomoc humanitarną i zachęcały do budowania jednolitego społeczeństwa w Syrii” – czytamy w liście. Zadaniem tego społeczeństwa będzie ochrona praw człowieka, włączywszy prawa chrześcijan i innych mniejszości.
Tymczasem z opublikowanego przez NBC News 30 sierpnia sondażu wynika, że 50 proc. respondentów nie zgadza się na interwencję Stanów Zjednoczonych w Syrii. Zaś 80 proc. ankietowanych chce, by przed użyciem siły prezydent Barack Obama uzyskał zgodę Kongresu.
Aby - jak wyjaśnił papież - “w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.
26 stycznia XXV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
Prezydent kraju Claudia Sheinbaum ogłosiła 20 stycznia program „Meksyk Cię obejmuje".
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.