Grecja: Kościół pomaga w kryzysie

Kościół w Grecji pragnie pozostać w bezpośredniej bliskości człowieka, szczególnie podczas wielkiego kryzysu, który dotyka mieszkańców tego kraju. „Nikt nie jest skazany na życie na peryferiach świata” – podkreśla rzymskokatolicki arcybiskup Aten Nikólaos Fóskolos.

W kraju, w którym bezrobocie wśród młodych ludzi sięga 30 proc., a 3,5 mln Greków żyje w nędzy, zachodzi wielka konieczność bezpośredniej pomocy najbardziej potrzebującym. Jadłodajnia Caritas w Atenach wydaje 500 posiłków dziennie. Jednak szczególnym problemem, jak podkreśla hierarcha, jest niemożliwość opłacenia bieżących rachunków.

Chęć towarzyszenia ludziom wyraża ks. Andreas Voutsinos, zastępca dyrektora greckiej Caritas. Podkreśla, że w obliczu szerzącego się lęku przed brakiem środków do życia, a także obciążeniami ze strony rządu, udzielane wsparcie ma wzmacniać rodziny w stawianiu czoła największym potrzebom. Wielu chorych nie stać na zakup lekarstw czy wizyty medyczne. „Nasze środki są ograniczone – mówi kapłan – lecz próbujemy pomagać jak to tylko możliwe. Udzielamy pomocy 230 rodzinom na terenie kraju, lecz wiele więcej jest takich, które wspierają lokalnie parafie w naszych miastach”.

Abp Fóskolos dodaje, że w dobie największego po drugiej wojnie światowej kryzysu słowa Papieża Franciszka dają wielu Grekom siłę do trwania w nadziei i godnym życiu.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11