Benedykt XVI: Wiara domaga się wspólnoty Kościoła

O wspólnotowym wymiarze wiary przypomniał dziś Benedykt XVI podczas audiencji ogólnej.

Kontynuując cykl katechez związanych z Rokiem Wiary papież zaznaczył, że choć wiara ma wymiar osobowy, to jednak jest to komunikacja z Jezusem, która pozwala wyjść z mojego „ja” zamkniętego w sobie samym, aby otworzyć na miłość Boga Ojca.

TŁUMACZENIE:

„Nasza wiara jest prawdziwie osobowa, jeśli jest wiarą wspólnotową: moja wiara jest możliwa tylko na tyle, na ile żyje i porusza się w „my” Kościoła, tylko wówczas gdy naszą wiarą jest wiarą Kościoła.”

Benedykt XVI podkreślił, że Kościół, od samego początku jest miejscem wiary, miejscem przekazywania wiary, miejscem, gdzie przez Chrzest jesteśmy zanurzeni w paschalnej tajemnicy śmierci i Zmartwychwstanie Chrystusa.

TŁUMACZENIE:

„Istnieje nieprzerwany łańcuch życia Kościoła, głoszenia Słowa Bożego, sprawowania sakramentów, docierający aż do nas, a który nazywamy Tradycją. Daje nam ona gwarancję, że to, w co wierzymy jest autentycznym orędziem Chrystusa, przepowiadanym przez Apostołów.”

Ojciec Święty podkreślił również, że rozpowszechniona dziś tendencja, by spychać wiarę do sfery prywatnej przeczy jej naturze.

TŁUMACZENIE:

„W świecie, gdzie indywidualizm wydaje się regulować stosunki między ludźmi, czyniąc je coraz bardziej kruchymi, wiara wzywa nas do bycia Kościołem, ludźmi niosącymi miłość i komunię Boga całej ludzkości.”

- Niech przykład życia naszych bliskich zmarłych pomoże nam stać się świadkami Bożej miłości - powiedział Benedykt XVI zwracając się do pielgrzymów z Polski uczestniczących w dzisiejszej audiencji ogólnej (31 października). W spotkaniu z papieżem na placu św. Piotra w Watykanie wzięło udział ok. 10 tys. osób z całego świata.

W dzisiejszej audiencji ogólnej, która odbywała się na placu św. Piotra, więzło udział ok. 10 tys. osób.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9