Krytycznie o dofinansowywaniu in vitro

O obronę najmniejszych i poszanowanie ludzkiego życia zaapelował w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata abp Stanisław Nowak.

Metropolita częstochowski przewodniczył Mszy św. w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie. W homilii skrytykował m.in. pomysł lewicowych władz Częstochowy, by zabiegi in vitro dofinansowywać z budżetu miasta.

Mszę św. z abp. Stanisławem Nowakiem koncelebrowali m.in. ks. prałat Andrzej Przybylski, rektor Wyższego Seminarium Duchownego archidiecezji częstochowskiej oraz ks. prałat Jarosław Sroka, asystent kościelny Akcji Katolickiej archidiecezji częstochowskiej.

W homilii abp Nowak podkreślił, że „Jezus Chrystus jest Królem miłości i króluje przez miłość”. - Chrystus będzie sądził według kryterium miłości. Będzie sądził z rąk utrudzonych miłością, z serca zatroskanego o człowieka - mówił abp Nowak.

Odnosząc się do tekstu Ewangelii metropolita częstochowski podkreślił, że w dniu Sądu „Jezus upomni się o najmniejszych”. - Dlatego tak bardzo bolesne w naszych czasach jest to wszystko, co jest zwrócone przeciwko najmniejszemu. Najmniejszych trzeba bronić, trzeba ich widzieć - mówił metropolita częstochowski. „Dlatego wołamy w obronie życia. Przeciwstawiamy się aborcji, manipulacjom ludzkim płodem, in vitro”- kontynuował abp Nowak.

Hierarcha odniósł się również krytycznie do pomysłu lewicowych władz Częstochowy, by zabiegi in vitro dofinansowywać z budżetu miasta. - Bolesne jest to, że Częstochowa chce mieć środki budżetowe dla działań in vitro. To jest prowokowanie - podkreślił abp Nowak. „Dlaczego Częstochowa ma być stolicą laickiego progresizmu, dlaczego jako pierwsi mamy prowokować ustawy wbrew człowiekowi?” – pytał metropolita częstochowski. „Wyrażamy żal i czynimy ekspiację Chrystusowi za to wszystko, co jest sprzeczne z Jego Królestwem” - kontynuował hierarcha.

Metropolita częstochowski zaapelował do członków Akcji Katolickiej i młodzieży, by „w takiej sytuacji stanęła wobec Chrystusa ukrzyżowanego, Chrystusa królującego z krzyża”. – Bo inaczej czym jesteśmy jako Częstochowa wobec naszych praojców, którzy byli wierni? - zakończył abp Nowak.

W Mszy św. wzięli udział m.in. przedstawiciele kapituły archikatedralnej, członkowie Akcji Katolickiej oraz młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzież i młodzież, która w tym roku otrzymała sakrament bierzmowania.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| IN VITRO

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9