Zdobądź ducha pokoju, a tysiące wokół ciebie zostaną ocalone” – napisał Franciszek, cytując św. Serafina z Sarowa.
Pobożność ludowa to główna siła napędowa korsykańskiego katolicyzmu.
Siostra M. Isabell Naumann z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi dzieli się refleksjami na temat swojej drogi jako kobiety pełniącej różne role przywódcze we wspólnocie Kościoła.
Sekretarz stanu przededniu papieskiej pielgrzymki.
Wcześniej odbyło się kanoniczne objęcie archidiecezji warszawskiej.
Dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej ks. Marek Konsek na antenie Radia Katowice.
W ostatnim tygodniu Rosjanie zrzucili na Zaporoże potężne KAB-y, czyli kierowane bomby lotniskowe o śmiercionośnej sile.
Przyjął je w 1969 roku.
"Ponownie wyrażono nadzieję, że pokojowe współistnienie różnych religii".
To pierwsze kobiety, które z nominacji papieskiej wejdą w skład tego gremium.
Zaprezentowane dzieła sztuki w większości zostały niedawno odrestaurowane.
Na Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie odbyła się konferencja na temat przyszłych dróg teologii.
Jutro ingres abp. Adriana Galbasa do archikatedry warszawskiej.
Caritas Polska przygotował dla powodzian 3150 kart przedpłaconych o wartości 6 tys. zł każda na łącznie 18,9 mln zł Pierwsze zostały zasilone w tym tygodniu. Kolejne będę sukcesywnie zasilane w kolejnych dniach.
Ziemia Święta, miejsce o ogromnym znaczeniu dla chrześcijan na całym świecie, zmaga się z trudnościami wynikającymi z trwającego tam konfliktu. Jak podkreśla kardynał Pierbattista Pizzaballa, Łaciński Patriarcha Jerozolimy, sytuacja w regionie jest dramatyczna, a odbudowa relacji międzyludzkich będzie trudniejsza niż odbudowa infrastruktury.
Ludowa pobożność i wyzwania dla regionu Morza Śródziemnego - to główne tematy niedzielnej podróży papieża Franciszka na Korsykę. Tę francuską wyspę, na której urodził się Napoleon Bonaparte, odwiedzi jako pierwszy papież w historii. Papieska wizyta potrwa mniej niż 12 godzin.
Papież zachęca włoskie rodziny do przyjęcia młodych pielgrzymów w Roku Jubileuszowym.
Prawo do azylu jest zagrożone we Włoszech i w Europie, podczas gdy na świecie rośnie liczba osób zmuszonych do migracji z powodu wojen i zmian klimatycznych. Taki obraz wyłania się z ósmej edycji rocznego raportu Fundacji Migrantes na temat prawa do azylu, zaprezentowanego dziś w Rzymie w Aula Magna Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego.
Rola Kościoła w społeczeństwie palestyńskim, potrzeba wypracowania rozwiązań poprzez dialog i dyplomację i nadzieja na powrót pielgrzymów do Ziemi Świętej w Roku Jubileuszowym – to niektóre spośród tematów rozmów, podjętych podczas audiencji prezydenta Palestyny Mahmouda Abbasa u Ojca Świętego i jego najbliższych współpracowników.
Po upadku reżimu Baszara al-Assada chrześcijanie z Aleppo zastanawiają się, jaki będzie ich los pod nowymi rządami. Nadzieja na spokojne praktykowanie swojej religii miesza się z obawą przed możliwą radykalizacją nowych władz.
Watykan opublikował papieskie orędzie na 58. Światowy Dzień Pokoju.
Niezwykłe świadectwo wybrzmiało w watykańskim Biurze Prasowym w czasie prezentacji papieskiego orędzia na Światowy Dzień Pokoju. Głos zabrał włoski inżynier, który przez lata był producentem broni, angażując się m.in. w doskonalenie min przeciwpiechotnych, a następnie przez 15 lat pracował nad rozminowywaniem krajów bałkańskich. Vito Alfieri Fontana podkreślił, że tylko 1 proc. światowej populacji zależy na produkcji i sprzedaży broni, 99 proc. ludzi chce żyć w pokoju.
Minister edukacji upiera się przy swoim.
Podczas wojny rosyjscy okupanci zabili 50 księży i zniszczyli około 700 kościołów - powiedział prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski w wywiadzie dla stacji CBN News.
Dyrektor Polskiej Sekcji PKWP o sytuacji w Syrii.