W czwartek 2 marca kilkadziesiąt osób wspólnie modliło się wraz z siostrami ze Wspólnoty Błogosławieństw w Strzelcach Opolskich. Spotkanie zatytułowane "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię" poprowadziła s. Olga.
Mistyczną wizję św. Faustyny przenieśli na płótno znakomici współcześni malarze na zaproszenie inicjatorów projektu "Namalować katolicyzm od nowa", mierząc się z przedstawionym w „Dzienniczku” opisem Zbawiciela.
Na zdjęciach ruiny kilku klasztorów i kościołów ormiańskich zniszczonych w czasie ludobójstwa Ormian w 1915 r. wokół jeziora Wan (płd.-wsch. Turcja). Jeden najlepiej zachowany i odrestaurowany to kościół na wyspie Akdamar, ongiś katedra arcybiskupa Wan.
W 1. niedzielę Wielkiego Postu w sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbyły się uroczyste obchody rocznicy objawienia Jezusa Miłosiernego św. Faustynie. Liturgii przewodniczył bp Szymon Stułkowski.
W Środę Popielcową w sanktuarium św. Świerada i św. Benedykta w Tropiu rozpoczęto Wielki Post. Po każdej Mszy św. odbyło się błogosławieństwo orzechów, które jest związane z ascezą i praktykami pokutnymi św. Świerada. Zgodnie z tradycją miał on spożywać w dni powszednie Wielkiego Postu jednego orzecha dziennie.
Najpierw była odpustowa Msza św. pod przewodnictwem abp. Adriana Galbasa w kościele św. Bartłomieja. Następnie poprzedzany orkiestra pochód przeszedł pod pomnik św. Walentego - patrona Bierunia - oraz do "Walencinka" - czyli drewanianego kościoła pod jego wezwaniem.
Od lat świdnickie koło związku modlitwą upamiętnia rocznicę pierwszej masowej deportacji Polaków na nieludzką ziemię. Spotykają się na Osiedlu Młodych, gdzie proboszczem jest ich kapelan - ks. Rafał Kozłowski. W niedzielę 12 lutego w kościele pw. NMP Królowej Polski Mszy św. w intencji ofiar przeprowadzonej przez NKWD wywózki na Sybir przewodniczył bp Ignacy Dec.