Komentarze 44
 • MB
  18.05.2019 11:45
  Jedno mi zgrzyta: "w centrum zawsze muszą być osoby pokrzywdzone i ich dobro". To Bóg zawsze ma być w centrum i na pierwszym miejscu. Mam obawę, że te słowa wyrażają pewien trend obecny w Kościele. Jeśli damy się zepchnąć do rozwiązań czysto świeckich, to przegramy.
 • kama
  18.05.2019 11:56
  Przyczyną zbrodni pedofilii i efebofilii jest grzech rozwiązłości. Gdyby uznać, że przyczyną jest władza, to powstaje pytanie: a jaka władzą dysponują pedofile robotnicy, ślusarze itp., którzy łowią swoje ofiary w internecie? I drugie pytanie: jeśli przyczyną jest władza, to znaczy, że pedofile w sutannach nie popełniliby tych czynów, gdyby wykonywali inne zawody, np. hydraulika. Nie mogę zrozumieć, dlaczego hierarchowie uciekają od stwierdzenia, że przyczyną tej zbrodni jest grzech rozwiązłości, porzucenie życia w czystości, lekceważenie życia w cnocie. Nie pamiętam, żeby ksiądz na kazaniu mówił, że czystość jest obowiązkiem katolika, Nie opcją dla wytrwałych, ale oczywistością. (Czy kolejny raz zostanę ocenzurowana?)
  • DREM0R
   18.05.2019 13:33
   DREM0R
   Akty pedofilne są możliwe głownie ze względu na stosunek zależności lub władzy, jaką ma sprawca wobec ofiary. Może być to władza rodzicielska, autorytet wychowawcy, czy odpowiednia umiejętność zastraszenia dziecka.
   Co do pierwszego pytania: pedofile "z internetu" dysponują podstępem i siłą fizyczną. Pedofile udają kogoś innego, np. nastolatka, by podstępem zwabić dziecko do siebie. To jest inna sytuacja, niż w przypadku księży, którzy w większości przypadków nie muszą posuwać się do uwięzienia dziecka, bo wystarcza im wykorzystanie autorytetu księdza.
   Co do drugiego pytania, gdyby dana osoba zamiast zostać księdzem byłaby hydraulikiem, to miałaby o wiele bardziej utrudniony dostęp do dzieci. Hydraulikowi nikt nie powierza ministrantów, hydraulik nie jest w stanie powiedzieć ot tak rodzicom, że zabiera ich dziecko na wakacje, ani też nie jest w stanie zastraszyć dziecka karą piekielną za zdradzenie sekretów.

   Rozwiązłość nie jest przyczyną pedofilii, osoby rozwiązłe nie muszą uciekać się do wykorzystywania dzieci, bo sobie znajdą kochankę, lub kochanka, zamiast realizować swojej seksualności w sposób zastępczy.
   • OJ TAM OJ TAM
    18.05.2019 13:56
    Dremor zachęcam do studiowania statystyk więziennych odnośnie pedofili, jej związków z dewiacją homoseksualną i m.in. pod kątem uwarunkowań społecznych związanych z przestępcami pedifillnymi. A tak przy okazji, ty masz jakieś odchylenie homoseksualne broniąc nieustannie "rzekomego" braku powiązań pomiędzy perwersją homoseksualną i każdą inną (LGTB) z pedofilią? Tak na marginesie zachęcam do przestudiowania przypadku muzułmańskich Irańczyków (to dumni Persowie, nie araby). Oni poradzili sobie z problemem dewiacji seksualnych bazując na rozwiązaniach Starego Testamentu. I działa.
   • DREM0R
    18.05.2019 14:43
    DREM0R
    Statystyki więzienne mówią, że 100% gwałtów na męskich oddziałach zamkniętych to czyny dokonywane przez mężczyzn na mężczyznach. Ale nie znaczy to przecież, że do więzień trafiają wyłącznie homoseksualiści, nie? By to zrozumieć wystarczy znać różnicę między orientacją seksualną a tak zwanym seksem zastępczym.

    Pytanie mające mnie sprowokować zwyczajnie zignoruję, jedyne co tym pokazałeś, to brak kultury.

    Rozwiązania w Iranie nie sprawiły, że sobie "poradzili". Od czasów Starego Testamentu minęło kilka tysięcy lat, a metody nie sprawiły żadnej zmiany.
   • OJ TAM OJ TAM
    18.05.2019 15:43
    Dremor, masz jakiś kłopot z czytaniem ze zrozumieniem. Mnie interesuje jakiej proweniencji byli pedofile (hetero-, czy homo) skoro trafili za kraty. Statystyki więzienne pokazują, że w przeważającej części to homosie (coś mi też takim pachniesz i chciałbym abyś zaprzeczył :). A to że oni później mają za to piekło za kratami ze strony innych osadzonych (w języku więziennym są tzw. parówami) to konsekwencja ich czynów obrzydliwych w oczach Pana i to na pewno są stosunki homoseksualne. Na inne nie mają "szans". Kto sieje wiatr zbiera burzę. Rozwiązania muzułmanów irańskich wbrew temu co piszesz w Iranie rozwiązały problem definitywnie. Zresztą Iran nie jest jedynym krajem muzułmańskim, który w odniesieniu do zboczeń stosuje metody starotestamentalne np. Arabia Saudyjska, Afganistan, Pakistan, Bahrajn itd itd
   • DREM0R
    18.05.2019 18:18
    DREM0R
    Za czyny pedofilne skazywani są głównie heteroseksualni mężczyźni bez skłonności do pedofilii. Główną przyczyną jest alkoholizm (gwałcącemu zaczyna być wszystko jedno w jaki sposób zaspokaja popęd seksualny) oraz niedojrzałość psychoemocjonalna.

    Resztę uwag, jak pisałem wcześniej zwyczajnie zignoruję.
   • Katolik k
    18.05.2019 20:11
    oj tam...Mt 7 "nie ten co mowi mi Panie Panie wejdzie do krolestwa niebieskiego a ten co czyni wole Ojca,ktory jest w niebie "....Poslugiwanie pogardliwym epitetem"lewactwo" czy nazywanie drugiego trolem zadziwiajaco dobrze ci pomiedzy modlitwami idzie..
   • zapytanie
    24.05.2019 21:01
    "Pamiętaj, aby sprawdzić, czy za trollowanie wpłynęły pieniądze na konto." Czemu mają służyć te insynuacje?
   • uwaga
    24.05.2019 21:13
    "w przeważającej części to homosie (coś mi też takim pachniesz" poziom merytoryczny
 • tomaszl
  18.05.2019 12:39
  Czytam te ostatnio wydawane oświadczenia i w nich brakuje mi głosu człowieka wierzącego. Widzę brak gestów podstawowych w takiej sytuacji i znów brak mi w tym człowieka wiary.
  Papież potrafił publicznie ucałować dłoń ofiary pedofilii, a nasi biskupi chronią się za oświadczeniami, przeprosinami medialnymi czy też udowadniając swe racje. Słyszę o urzędnikach kurialnych nie mających zrozumienia że ofiara leci z Australii, ze matka jest prosząca o dyskrecję jest niejako współwinna temu, że ksiądz nie słuchał przełożonych.
  I nie zgadzam się z opinią, że kary trzeba różnicować - udowodniona wina w sprawie pedofilii lub zbliżonych winna skutkować z automatu przeniesieniem do stanu świeckiego. Bo inaczej będzie jak z tym warszawskim księdzem głoszącym rekolekcje dla dzieci w Malborku.
 • bpKicinski
  18.05.2019 14:01
  Przemysław Kowalczyk: masturbował mnie kardynał Gulbinowicz
  https://www.se.pl/wiadomosci/polska/poeta-oskarza-kardynal-mnie-obmacywal-aa-VAKv-h63X-rPCR.html

  Ks. Jacek Międlar: arcybiskup Marian Gołębiewski i biskup Edward Janiak są gejami
  https://jacekmiedlar.pl/2019/05/13/recenzuje-film-tylko-nie-mow-nikomu/

  W temacie biskupów z Wrocławia, osobiście widziałem biskupa Jana Tyrawę wykonującego inną czynność homoseksualną.

  A Kupny to ja nadal czekam i się jak zwykle nie doczekam aż inni powiedzą co mają do powiedzenia. Macham!
  • DREM0R
   18.05.2019 15:24
   DREM0R
   Opisaną przez Międlara sprawę ks. Krzysztofa Sz. znam osobiście. Proboszcz wysyłał parafianinowi smsy z pytaniami o "rozmiar jego brylanta", a gdy zgłosił on sprawę do kurii, to zrobiono wszystko, by zniszczyć parafianina i udowodnić, że to on był winny. Proboszcz tłumaczył się, że wysyłał smsy, by "sprawdzić moralność parafianina".
 • OJ TAM OJ TAM
  18.05.2019 14:08
  Czekam na film Latkowskiego o pedofilach. Oj robi się coraz ciekawiej :) Trzeba czyścić życie społeczne ze zboczeń gdzie się tylko pojawi i wzorem Irańczyków wypalać to zło do spodu. Do spodu.
 • szymon
  18.05.2019 14:16
  Pierwszym krokiem powinno być wyczyszczenie kościoła z byłych współpracowników SB
 • szymon
  18.05.2019 14:18
  Sekielski "zapomniał" w swoim filmie wspomnieć, że wszyscy antybohaterowie jego dzieła byli współpracownikami Służby Bezpieczeństwa PRL
  • DREM0R
   18.05.2019 18:20
   DREM0R
   Nie zapomniał o tym. Co więcej, badał te wątki na potrzeby filmu, mówił o tym u Lisa. Nie doszukał się w dokumentach SB jednoznacznych informacji, by łączyć temat pedofilii ze współpracą.
   • szymon
    18.05.2019 20:25
    Przeczytaj jeszcze raz co napisałem dokładnie, a nie zachowuj się jak Sekielski.
   • szymon
    19.05.2019 06:24
    W swoim rzetelnym "dokumencie" Sekielski skrzętnie pominął fakt współpracy z SB. Co mówił u Lisa i co badał jakie wnioski wyciągnął mnie nie interesuje. Poczytaj o akcji "Hiacynt" prowadzonej przez Służbę Bezpieczeństwa PRL, na czym polegała i jaki miała cel. Lobby homoseksualne i byli kapusie w kościele to wrzód do usunięcia - są to ludzie, którzy sprzeniewierzyli się nauce Chrystusa i Kościoła. Co mówi Jezus na temat takich ludzi?Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza
   • DREM0R
    19.05.2019 12:16
    DREM0R
    Posłuchaj wywiadu, gdzie Lis zadaje konkretne pytanie o współpracę z SB, a dowiesz się że nic nie zostało "skrzętnie pominięte".
   • OJ TAM OJ TAM
    19.05.2019 16:19
    Nie chodzi o wywiad lewicowego dziennikarza Lisa z Siekielskim, ale o brak informacji o współpracy "księży" z komunistyczną służbą SB w filmie. Jak mówić, czy pokazywać prawdę to do końca i bez manipulowania.
  • Anna Panna
   19.05.2019 00:20
   A w USA i w Irlandii - czyimi współpracownikami byli?
  • tomaszl
   19.05.2019 07:23
   Po pierwsze nie wszyscy.
   Po drugie pedofile są także w wieku uniemożliwiającym jakąkolwiek współprace z SB.
   A po trzecie, to wielu ludzi Kościoła było przeciwnych lustracji. Dziś widzimy tego skutki.
 • Wit
  18.05.2019 15:58
  Samooczyszczanie niedziała widać to również na przykładzie sądów
 • robak
  18.05.2019 16:15
  adyć - życie to nie symbolika , gdy franciszek i całe grono wysokich dostojników koscielnych myli nogi komu popadło to mówili o symbolice . a Jezus Chrystus - nie o symbolice mówił tylko o życiu jak trudno jest powiedziec komus bliskiemu prtawde i jeszcze mu usłużyć . nie zrozumieli hierarchoie przesłania całe to gadanie symbolika i cała reszta łącznie z jakimś dziwolągowatym ubóstwie i miłosierdziu .pozdrawiam
 • ert
  18.05.2019 18:05
  Ja bym proszę Pana Prymasa kopnal swoich kolego po ..... i dosc ostro wyczyscil stan kaplanski z bylych TW,gejow etc i to szybciutko.Bo wie ksiadz co ? SKonczymy jak Irlandia , i bedzie to wina Waszej ciasnoty umyslowej i kompletnemu oderwaniu od zycia.
 • Gość_3
  18.05.2019 20:01
  Dla mnie ten film jest manipulacją, zrobioną pod wybory, by rozbić elektorat PIS-u. "lewi" wiedzą, ze twardy elektorat PIS to ludzie wierzący, praktykujący. Jak najlepiej go rozbić, w nim zamieszać? Przez atak na Kościół i duchowieństwo! Pokazując rzeczywiste zdarzenia i problem także Kościoła, Sekielski - prowokator anty Pis- owski, który razem z z red. Morozowskim namówił "słynną" posłankę Samoobrony Begier by złożyła rozmaite propozycje niejakiemu A. Lipińskiemu z PIS, by go skompromitować - podjął się zadania które umie wykonywać.Odgrzał "stare kotlety" sprzed 40 lat, pokazał księży którzy już nimi de facto nie byli, w dodatku jak się okazało wszyscy byli współpracownikami SB. Akcję podkręcał jak w horrorze, a na koniec uderzył w ochdyny sposób w św .Jana Pawla II. Wszystkie ofiary to osoby dysfunkcyjne i były zakonnik - słusznie powiedziała żona jednemu z nich "to po coś tam chodził tyle razy?". Kilka razy słyszałem od emerytowanych już księży, że w czasach komuny prawie na każdym roku w seminariach były tzw wtyki, do współpracy z SB. Czy taka osoba bez powołanie będzie się zajmować duszpasterstwem? Chyba dla pozoru, po to by wygodnie żyć. Bez powołania i modlitwy tylko krok do dewiacji w kapłaństwie. Oczywiście nie chodzi o zbagatelizowanie problemu ale o prawdę. Czekam na film - jeszcze przed wyborami - o ofiarach z pozostałych środowisk. Kto kryje tych sprawców?
  • tomaszl
   19.05.2019 09:51
   I tutaj faktycznie jest wielki problem - dziś dla wielu Kościół = PIS co jest jak najbardziej piramidalną bzdurą. Niestety wielu tworzy ten chory sojusz dla doraźnych korzyści.

   Oczywiście jest kolejny problem, to współpraca z SB. Ale to nie są tylko księża pedofile, których łatwo dało się szantażować. Ciekawe czy naprawdę chcemy pełnej jawności dokumentów SB i czy uwierzymy w ich nieskazitelną prawdziwość.
   • OJ TAM OJ TAM
    19.05.2019 16:23
    Wałęsa to ma problem, bo znając metody sbeckie jakżesz zresztą Wałęsie bliskie mam podstawy sądzić z niemal 100% pewnością, że "ksiądz" cebula zdegenerowany pedofil z rozmów z Wałęsą i pewnie spowiedzi robiła raporty dla POstesbeków a pewnie i ruskich. Więcej mam prawo sądzić, iż te rozmowy i spowiedzi były nagrywane. To spowodowało tak nerwową reakcję Wałęsy i jego kilkudniowy brak aktywności. Idę o zakład, że wyciszy się mocno na dłużej. Teraz Wałęsa wszystkimi możliwymi swoimi kanałami sprawdza, co z tych "rozmów" po cebuli zostało :)
 • Katolik k
  18.05.2019 20:37
  zaczynam byc fanem Prymasa.
 • Barba
  18.05.2019 21:05
  "Film Sekielskiego dowodzi - jak wiele Kościół powinien się nauczyć" Księże Prymasie proszę nie żartować sobie z nas wiernych Kościoła ! Odpowiedź powinna brzmieć : "jak wiele Kościół hierarchiczny POWINIEN się nauczyć " . My staramy się i jesteśmy wierni Kościołowi . To my cierpimy dziś - w szkołach, na uczelniach , w miejscach pracy... za nie popełnione winy ! A księża Biskupi dziś tylko udzielają wywiadów. A w ostatnich 30 latach wystarczyło tylko słuchać ks. Jerzego Popiełuszki i chronić GO i innych księży, który zabito TYLKO w 1989 - roku Okrągłego Mebla , oczyścić Kościół z biskupów agentów, molestujących kleryków , których SB trzymało w odwodzie, aby uderzyć w WAS = naszych Księży Biskupów. I słuchać i czytać List do kapłanów Jana Pawła II i jego nauczanie do Biskupów. No i mamy to co mamy ! ponieśliście Księża Biskupi totalną porażkę swoją polityką. Proszę Was nawróćcie się - i do trapistów ! Bo macie nasze ciągle zaufanie ! Czas pokuty przyszedł - i spowiedzi przed LUDEM wiernym Chrystusowi i Wam.
  • tomaszl
   19.05.2019 09:54
   Wybacz, ale współodpowiedzialnymi za zło są także ci, co słyszeli czy widzieli, ale nic z tym nie zrobili. Bez znaczenia czy są księżmi, biskupami, czy szarymi wiernymi świeckimi.
 • Jogi
  18.05.2019 21:53
  Czy dopiero film musi dowodzić jak wiele musi się zmienić i jak jest w kapłaństwie! To Prymas bez filmu powinien być zorientowany jak jest w tym stanie. Takie stwierdzenie to może paść z ust wiernego a nie Prymasa.
  • Margola
   21.05.2019 07:32
   A jak mialby być informowany?. Telepatycznie? Przez samych sprawców? Czy może przez ofiary, które czasem przez pół życia nie potrafią mówić o swoich zranieniach. Proszę pomyśleć...
 • gość777
  18.05.2019 22:22
  Nie wystarczy już??
 • Anna Panna
  20.05.2019 23:29
  Pan Sekielski niedługo zostanie chyba ogłoszony Sługą Bożym, bo dzięki heroiczności jego cnót i objawieniu, jakie przekazał, z oczu biskupów, które były jakby na uwięzi, spadły łuski i poznali, że są grzeszni - tym samym stając się zdolnymi do rozeznawania. Chyba czas na ustanowienie nowego święta dla uczczenia owego cudu.
 • Piotr
  22.05.2019 15:47
  Film Sekielskich to klasyka manipulacji, bo czemu ma służyć kadrowanie wypowiedzi ofiar na tle przestrzeni kościoła, krucyfiksu, ołtarza, pateny choć to nie tam dokonały się akty pedofilii? Niska manipulacja mającą na celu wywołanie skojarzenia, że te przestępstwa dokonują się w ścisłym powiązaniu z tym, co stanowi rdzeń Kościoła, z liturgią, z krzyżem, z Sacrum! Film jest kolejnym narzędziem walki z Kościołem powszechnym i naiwni są ci, którzy twierdzą że jest głosem nawołującym do naprawy obyczajów. Pomijam już wyjątkowo ohydny atak na Jana Pawła II, który w swej nauce zawsze stanowczo sprzeciwiał się uprzedmiotowieniu człowieka!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7