Dobrze nam tak!

Prezydencję w UE poprzedziła u Węgrów wielka krucjata różańcowa. My, jak zwykle, jesteśmy z siebie bardzo zadowoleni.

Przejmujemy pałeczkę. Rusza nasza prezydentura w radzie Unii. Jesteśmy na to przygotowani politycznie, propagandowo, internetowo, plakatowo i PR-owo. A duchowo?

Węgrzy rozpoczęli swą prezydencję w Radzie Unii Europejskiej od wielkiej ogólnonarodowej krucjaty różańcowej. Teraz kończą kadencję. Czym? Pielgrzymką na Jasną Górę.

Rząd Viktora Orbana prowadzi najdynamiczniejszą politykę prorodzinną w Europie. Parlament Węgier przyjął nową konstytucję, która uznaje rolę chrześcijaństwa za „kluczową dla podtrzymania narodu”, a jej preambuła zaczyna się od słów modlitwy: „Boże, pobłogosław Węgrów!”.  To ciekawe, jak łatwo zapominamy o duchowej podeszewce i prawdziwym rdzeniu przemian w kraju puszty i gulaszu.

28 czerwca przybędzie do Częstochowy dziękczynna Narodowa Pielgrzymka Węgrów. Uczestniczyć w niej będzie blisko tysiąc osób, które przyjadą autokarami. Pielgrzymka odbędzie się pod hasłem: „Dziękujemy!”. To dziękczynienie goście skierują pod adresem „Maryi, Wielkiej Pani Węgier i Królowej Polski”.

Ta pielgrzymka jest papierkiem lakmusowym pokazującym, w jaki sposób podczas węgierskiej prezydencji współdziałały organa państwa i Kościoła. Na Jasną Górę przybędą nie tylko goście reprezentujący episkopat ale i przewodniczący Parlamentu Kövér László.

W maju ulicami stolicy Węgier przeszła piesza pielgrzymka Żywego Różańca. Jej celem było opasanie stolicy różańcem. Myślą przewodnią tego wydarzenia były słowa Psalmu 122 „Niech pokój będzie w twoich murach, a bezpieczeństwo w twych pałacach!”. Inicjatorzy tej akcji doskonale zdawali sobie sprawę, Kto jest źródłem „bezpieczeństwa pałaców”.

Szkoda, że w Polsce nikt nie zaproponował podobnego modlitewnego szturmu do nieba. Za kilka dni Węgrzy otrzymają od jasnogórskich paulinów kopię obrazu Matki Bożej. Zawieszą ją w bazylice św. Stefana w Budapeszcie. My nie musimy już niczego zawieszać. „Nasza” Madonna wisi solidnie przytwierdzona do jasnogórskich murów. Czy nie za bardzo się do tego przyzwyczailiśmy? Oby nie okazało się niebawem, że tak nam dobrze z Maryją, że dobrze nam tak…

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Robert
  28.06.2011 13:22
  Zacznijmy od tego, że tylko dorośli powinni siedzieć przed telewizorem po godzinie 23, a jesli siedzą dzieci to tylko wina rodziców/opiekunów.

  Co w Polsce jest do naśladowania?
  Polityka? - no chyba nie bardzo
  Religia? - po śmierci papieża polaka to ludzie "budzą się" tylko przy ważnych uroczystosciach więc także marny wzór.

  Węgry - byłem tam 2 razy i jedyna rzecz której mogą nam zazdrościć to dostęp do morza ale nawet z tym radzą sobie dobrze bo mają Balaton.

  Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka z tą pornografią bo nasze programy też nie są święte. A oni przynajmniej coś robią żeby ludzi zachęcić do pobożnego życia, a my?
 • franciszkanin
  07.07.2011 15:05
  A dlaczego redaktorku sam nie zaproponowałeś żywego różańca na łamach swego pisam?
 • Janek
  11.07.2011 12:29
  KRUCJATA RÓŻAŃCOWA W POLSCE !
  14 LIPCA ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Ww godz.15.30-18.00 NA JASNEJ GÓRZE w Kaplicy Różańcowej. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą. Nastąpi prezentacja hasła i intencji modlitewnej Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę.

  ZAPRASZAMY WSZYSTKICH KAPŁANÓW I ŚWIECKICH, KTÓRZY CHCĄ WŁĄCZYĆ SIĘ W TĘ CENNĄ I NAJWAŻNIEJSZĄ NA DZIŚ INICJATYWĘ.

  Hasło Krucjaty Różańcowej: Maryjo Królowo Polski pomóż tej ziemi! – Krucjata Różańcowa za Ojczyznę. Przyłaczmy się !
 • Lucky
  14.07.2011 22:05
  jako naród powinniśmy wreszcie uwolnić się od chrześcijaństwa - religii, która zabiła wszystkich odmawiających przyjęcia "radosnej nowiny". Niech w końcu nastanie wolność objawiająca się wolnym wyborem religii i wolnym wyborem zasad moralnych. Niech chrześcijaństwo nie wytycza już dłużej totalitarnie swoich zasad w naszym kraju. Myślę, że jako Polacy zasłużyliśmy na to.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9