Kościół broni Amazonii

Kościół w Brazylii apeluje o położenie kresu nielegalnej wycince drzew w Amazonii i o ochronę rolników sprzeciwiających się rabunkowej gospodarce w tym regionie kraju.

Głos w tej sprawie zabrał przewodniczący Komisji Sprawiedliwość i Pokój episkopatu Brazylii, bp Guilherme Antônio Erlang. Jest to reakcja na zabicie w niewyjaśnionych okolicznościach kolejnej osoby zaangażowanej w obronę amazońskiej puszczy.

W przesłanej nocie przedstawiciel episkopatu z naciskiem odrzuca przemoc, jaką praktykują przedstawiciele kapitału, coraz bardziej posuwający się w głąb dziewiczej puszczy amazońskiej, niosąc zniszczenie. W tekście wyrażono również solidarność wobec wiernych archidiecezji Porto Velho z powodu brutalnego zabójstwa Adelino Ramosa, lidera ruchu chłopów z Corumbiary. Stał się on kolejną ofiarą spośród tych, którzy przeciwstawiają się przestępczej wycince lasów i nielegalnemu eksportowi drzewa z Amazonii.

Wobec szerzącej się przestępczości przedstawiciel Kościoła domaga się dokładnego śledztwa w sprawie tego zabójstwa i ukarania winnych, jak też zapewnienia ochrony wszystkim narażonym na niebezpieczeństwo ze względu na troskę o zachowanie amazońskiej puszczy.

W nocie przypomina się ponadto tegoroczną Kampanię Braterstwa, w której wzywano do zachowania dzieła stworzenia i zagwarantowania życia przyszłym pokoleniom naszej planety. Apeluje się do całego narodu, aby polityka rolna była efektywna i sprawiedliwa, zapewniając wyżywienie wszystkim.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9