Tysiące pielgrzymów na Ogólnopolskim Czuwaniu Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze

Biskup Witalij Krywicki z diecezji kijowsko-żytomierskiej przewodniczył w sobotę na Jasnej Górze mszy w ramach 26. Ogólnopolskiego Czuwania Odnowy w Duchu Świętym. Udział w niej brały też siostry karmelitanki z Kijowa i Charkowa, które w Częstochowie znalazły schronienie przed wojną.

Jak podało biuro prasowe sanktuarium, w pielgrzymce Odnowy w Duchu Świętym uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów. Spotkanie zorganizowano pod hasłem: "Posłanie".

W jasnogórskim sanktuarium pielgrzymi od rana uczestniczyli w modlitwie i konferencjach. Odnowa w Duchu Świętym gromadzi wielu ludzi świeckich w różnym wieku i z różnych środowisk. Osoby te tworzą grupy modlitewne, liczące od kilku do kilkuset członków. Grupy modlitewne spotykają się co tydzień na dwu-trzygodzinnych spotkaniach modlitewnych. Grupy prowadzone są najczęściej wspólnie przez duszpasterza i zespół świeckich animatorów z liderem na czele. Spotkania odbywają się zwykle przy parafiach.

Nie była to jedyna pielgrzymka, która odbywała się w sobotę w Częstochowie. Po raz 33. na Jasną Górę przybyli pracownicy telekomunikacji, a wraz z nimi goszczący w ich domach Ukraińcy. Głównym organizatorem pielgrzymki od lat jest Krajowa Sekcja Pracowników Telekomunikacji NSZZ "Solidarność". Na Jasną Górę w dorocznej pielgrzymce przybyli także przedstawiciele Związku Polskich Kawalerów Maltańskich. Są oni częścią powstałego w średniowieczu zakonu szpitalnego, którego pełna nazwa to Suwerenny Rycerski Zakon Szpitalników św. Jana Jerozolimskiego.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10