Transmisje z liturgii Triduum Paschalnego, koncerty pieśni pasyjnych, reportaże i muzyczne widowiska przygotowały stacje telewizyjne, rozgłośnie radiowe oraz portale internetowe.
Ciekawe propozycje na czas Triduum Paschalnego i święta wielkanocne przygotował portal Stacja7.pl
W Wielki Czwartek na stronie będzie można znaleźć modlitwy za kapłanów oraz zobaczyć wywiad z abp. Grzegorzem Rysiem. Portal zachęca też do udziału we Mszy Wieczerzy Pańskiej, nawet jeżeli miałaby być ona przeżywana wirtualnie.
Na Wielki Piątek Stacja7 przygotowała "playlistę" pieśni pasyjnych i zaprasza do śledzenia transmisji Drogi Krzyżowej z Watykanu. Z kolei w Wielką Sobotę na stronach Stacji7 będzie można przeczytać m.in. o tradycjach wielkanocnych. "Można w tym dniu bezpiecznie wybrać na adorację w kościele, zadbać o ciszę i odpowiednią atmosferę w domu, a także pomodlić się tzw. Ciemną Jutrznią. Jej treść której będzie można znaleźć na naszej stronie internetowej" - zachęcają dziennikarze portalu.
Niedziela Zmartwychwstania to czas radości i świętowania Zmartwychwstania Jezusa. "Jedną z jego form mogą być pieśni wielkanocne – ich playlista będzie dostępna na naszej stronie. Na Stacji7 będzie można też przeczytać dokładną analizę Ewangelii z tego dnia, a także będzie można znaleźć modlitwę, którą warto odmówić przy świątecznym stole" - czytamy w propozycjach Stacji7.
Na portalu Profeto „Wielki Tydzień ze Słowem” prowadzi znany i lubiany duet rekolekcjonistów i ewangelizatorów – o. Michał Legan OSPPE, filmoznawca i teolog z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i rzecznik prasowy Jasnej Góry oraz ks. Michał Olszewski SCJ, twórca i dyrektor Profeto i rzecznik prasowy Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji.
W każdym odcinku „Wielkiego Tygodnia ze Słowem” zakonnicy odczytują fragment Ewangelii przeznaczony na dany dzień i komentują go zwracając uwagę, co jest w nim dla nich ważne.
Kolejne odcinki są publikowane od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Soboty na portalu Profeto.pl i emitowane w Radiu Profeto, a także w mediach społecznościowych.
Internetowe transmisje liturgii Triduum Paschalnego dostępne będą także na stronach niemal wszystkich archidiecezji i diecezji oraz na ich kanałach w mediach społecznościowych lub dzięki antenom regionalnych ośrodków TVP. Transmisje takie przeprowadzą także diecezjalne rozgłośnie radiowe.
Przykładowo, Radio Nadzieja wszystkich, którzy z różnych racji nie będą mogli uczestniczyć w liturgiach Wielkiego Tygodnia zaprasza do wysłuchania transmisji na swojej antenie. W Wielki Czwartek o godz. 10.00 transmisja Mszy Świętej Krzyżma z katedry łomżyńskiej. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – godz. 17.00. W Wielki Piątek liturgia Męki Pańskiej – godz. 17.00. Transmisja Mszy Świętej Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o godz. 19.00. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zapraszamy na dwie transmisje: o godz. 6.00 i o godz. 10.00. Poniedziałek Wielkanocny- godz. 10.00.
Katolickie Radio Podlasie i Diecezjalna Telewizja Internetowa Faro.TV także przygotowały program transmisji:
W Wielki Czwartek, 1 kwietnia transmitować będzie z siedleckiej katedry o godz. 10.00 – Mszę Krzyżma i o 18.00 – Mszę Wieczerzy Pańskiej.
W Wielki Piątek, 2 kwietnia będzie łączyć z się z siedlecką katedrą o godz. 9.00 - transmisja Jutrzni i o godz. 18.00, aby uczestniczyć w Liturgii Męki Pańskiej.
W Wielką Sobotę, 3 kwietnia o godzinie 9.00 - transmisja Jutrzni.
W sobotę, 3 kwietnia o godz. 20.00 w siedleckiej katedrze rozpocznie się Wigilia Paschalna, której przewodniczyć będzie biskup siedlecki Kazimierz Gurda i w której również będzie można uczestniczyć dzięki transmisji internetowej.
Transmisje Mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania na antenie Katolickiego Radia Podlasie: godzina 6.00 - rezurekcja, godzina 18.00 - msza św.
Transmisje Mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania w Faro.TV: godzina 6.00 - rezurekcja, godzina: 10.00, 12:00, 16:00, 17.00, 18.00, 19.00 - nieszpory na zakończenie Triduum Paschalnego.
W Poniedziałek Wielkanocny Radio Podlasie będzie transmitować o godzinie 10.00 Mszę św. z kodeńskiego sanktuarium.
Watykan uznał cud potrzebny do kanonizacji Pier Giorgio Frassatiego.
Pielgrzymi będą mogli zbierać pieczątki do specjalnego paszportu w wydaniu papierowym oraz cyfrowym.
„Nie chcę powiedzieć, że przywykliśmy do katastrof, ale wiara nas nie opuszcza”.
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.
Papież postanowił rozszerzyć na Kościół powszechny kult 16 karmelitanek bosych z Compiègne.
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.
Jako dewizę biskupiego posługiwania przyjął słowa „Ex hominibus, pro hominibus” (Z ludu i dla ludu).