Dwóch ludzi. Dwa życiorysy. Dwie historie. Zaczęły się podobnie: katolicki dom, rodzina. W pewnym momencie życia się spotkali...
Jak się zaczyna świętość? Skąd biorą się zbrodniarze? Mamy często wiele teorii na ten temat. Ta książka może je zburzyć, albo przynajmniej poważnie zakwestionować. Napisana została wiele lat temu (obecne wydanie to wznowienie), ale nie przestała być aktualna.
Dwóch ludzi. Dwa życiorysy. Dwie historie. Zaczęły się podobnie: katolicki dom, rodzina... Obaj przeżyli 47 lat. Obaj zostali zabici. Jeden został kanonizowany. Drugi - skazany na śmierć i powieszony - postrzegany jest dziś jako jeden z największych zbrodniarzy. W pewnym momencie życia się spotkali...
Maksymilian Maria Kolbe i Rudolf Hoess. Jak to się stało, że ich życie potoczyło się w tak różny sposób? Co zaważyło? Jakich dokonali wyborów?
Spotkali się w Auschwitz. Uzasadniona jest nadzieja, że to spotkanie nie było jedynym, że spotkali się także tam, po drugiej stronie życia.
Bóg potrafi walczyć o tych, którzy są Jego przez chrzest. Nawet jeśli odeszli bardzo daleko. Dobrze, żebyśmy i my o tym nie zapominali.
Władysław Kluz OCD: "47 lat życia". Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów
.
Książkę można wygrać w naszym konkursie. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie:
Od niedawna Niepokalanów jest od 1 września jednym ze Światowych Centrów Modlitwy o Pokój. W jakim mieście powstało i gdzie znajduje się obecnie pierwsze takie centrum? (podpowiedź: ta pierwsza Kaplica Adoracji została w 2016 roku przeniesiona...)
Odpowiedź: pierwsze miejsce to Jerozolima, w 2016 roku kaplica trafiła do Betlejem. Niestety, część odpowiedzi zawierała tylko Betlejem :(
Nagrody wylosowali:
Gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się mailowo, a nagrody wyślemy pocztą.
Podane przez Państwa dane (imię, nazwisko, adres pocztowy, e-mail) będą przetwarzane przez Instytut Gość Media z siedzibą w Katowicach, 40-042, ul. Wita Stwosza 11 wyłącznie dla celów przeprowadzenia konkursu i po jego zakończeniu zostaną całkowicie usunięte.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Nad sprawami duchowymi nie mamy pełnej kontroli i należy być ostrożnym.
Synodalność to sposób bycia i działania, promujący udział wszystkich we wspólnej misji edukacyjnej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Symbole tego spotkania – krzyż i ikona Maryi – zostaną przekazane koreańskiej młodzieży.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.