Nuda się nie uda! Z „Dzieciogadkami” spojrzysz na Biblię z zupełnie innej perspektywy. Nowa książka Kamila Gąszowskiego to fascynująca przygoda dla całej rodziny.
Nakładem „Biblioteki Małego Gościa”, pionie wydawniczym redakcji „Gościa Niedzielnego”, ukazała się nowa pozycja – „Bóg nie jest korkiem do wanny. Dzieciogadki wujka Kamila” autorstwa Kamila Gąszowskiego.
Co mają wspólnego Jan Chrzciciel i... księżyc? Co Adam robił w raju? Jakie oceny na świadectwie miałby patriarcha Jakub? Wujek Kamil z „Dzieciogadek” zaprasza do pasjonującej wędrówki przez karty Pisma Świętego i udowadnia, że Biblia może być niesamowitą przygodą.
„Bóg nie jest korkiem do wanny. Dzieciogadki wujka Kamila” to lektura, która łączy pokolenia. Razem z autorem cofniemy się w czasie, spotkamy Adama i Ewę, zobaczymy tęczę Noego i poznamy wiele innych niezwykłych historii.
Kamil Gąszowski nie pisze z pozycji wszystkowiedzącego mędrca, nie poucza, a opowiada. Ma zdolność pisania o trudnych i zawiłych zagadnieniach w niezwykle prosty i porywający sposób. Nuda się nie uda! Bierz i czytaj! – podkreśla Marcin Jakimowicz, dziennikarz „Gościa Niedzielnego”.
– Naszym przewodnikiem będzie Jego Słowo. Nie ruszając się z miejsca, możemy nawet cofnąć się w czasie. Będziemy mogli podpatrywać pierwszych rodziców, Adama i Ewę. Jeśli będziemy mieli szczęście, zobaczymy na horyzoncie tęczę, jaką Bóg pokazał Noemu na znak przymierza z ludźmi. Odwiedzimy też przemiłych staruszków, Abrahama i Sarę, by poczekać na najpiękniejsze i najwspanialsze Słowo, jakie Bóg wypowiedział do ludzi: na Jego Syna Jezusa – mówi autor.
Ewelina Grzebinoga, uwielbiana przez dzieci Ciocia Ewelina z programu „Ziarno” o książce mówi: – Ta książka mnie oczarowała! Myślę, że każde dziecko, ale i niejeden dorosły, znajdzie w niej coś dla siebie. Autor ma niesamowite poczucie humoru i potrafi z lekkością opowiadać o ważnych sprawach. To nie jest moralizowanie, to czyste ciepło i akceptacja.
Z kolei siostra Beata Zawiślak USJK podkreśla edukacyjny charakter książki: – To wspaniale opowiedziana Historia Zbawienia, która inspiruje i odpowiada na wiele pytań. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogą dzięki niej odkryć, że życie z Bogiem to niesamowita przygoda!
Kamil Gąszowski – szczęśliwy mąż Magdaleny i ojciec siedmiorga dzieci. Dziennikarz „Gościa Niedzielnego”. Studiował także pedagogikę. Wciąż odkrywa nowe pasje, jak na przykład szydełkowanie, a jego marzeniem jest polecieć w kosmos.
Z całą pewnością „Dzieciogadki” oczarują zarówno małych, jak i dużych czytelników. To pozycja skierowana do dzieci, które są ciekawe świata i pragną poznawać nowe historie, a także rodzin poszukujących inspirujących lektur do wspólnego czytania oraz dorosłych, którzy chcą przypomnieć sobie, jak fascynująca może być Biblia.
Książkę możesz kupić TUTAJ
Przeczytaj: Wstęp do książki
Zapraszam do niezwykłej podróży! To opowieść o tym, jak Bóg, nasz Ojciec, bardzo kocha każdego człowieka. Naszym przewodnikiem będzie Jego Słowo, które od początku wypowiadał do swoich dzieci. To Słowo, dzięki któremu, nie ruszając się z miejsca, możemy nawet cofnąć się w czasie!
Dzięki Słowu znajdziemy się w rajskim ogrodzie, przycupniemy pod jakimś drzewem, i zajadając nieziemskie owoce (uważaj, nie wszystkie są jadalne!), będziemy mogli podpatrywać pierwszych rodziców, Adama i Ewę. Nie zabawimy tam zbyt długo. Wędrując dalej, poskaczemy w kałużach powstałych po ostatnich ulewnych deszczach (nie zapomnij wziąć ze sobą pary kaloszy), a jeśli będziemy mieli szczęście, zobaczymy na horyzoncie tęczę, jaką Bóg pokazał Noemu na znak przymierza z ludźmi. Odwiedzimy też przemiłych staruszków, Abrahama i Sarę. Są znani ze swej gościnności, więc na pewno nie odejdziemy od nich głodni. Możemy odwdzięczyć się drobnym prezentem, bo oczekują właśnie narodzin pierworodnego syna. Najedzeni i wyspani wyruszymy na spotkanie Izraelitów błąkających się gdzieś po pustyni. Doczepimy się do jakiejś izraelskiej rodziny, a przy odrobinie szczęścia porozmawiamy z samym Mojżeszem. To byłoby coś, gdyby opowiedział, po co ciągle szwendają się po tej pustyni! Razem dojdziemy do Ziemi Obiecanej i zostaniemy tam, by poczekać na najpiękniejsze i najwspanialsze Słowo, jakie Bóg wypowiedział do ludzi: na Jego Syna Jezusa.
Nie zdradzam więcej szczegółów. Pakujemy plecaki i ruszamy w drogę. Gotowy?
Książka, którą trzymasz w ręce, jest napisana specjalnie dla dzieci. Jeśli nie jesteś dzieckiem lub nie masz w pobliżu dziecka, które mogłoby Ci wytłumaczyć treści prezentowane w tej książce, mogą Ci się one wydać zbyt trudne.
Masz więc do wyboru trzy możliwości.
Pierwsza jest taka, że możesz tę książkę odłożyć na bok i o niej zapomnieć (jeśli czytasz ten wstęp w księgarni, to oszczędziłeś właśnie kilka złotych), ale jako autor nie polecam takiego wyjścia – gdybym się o tym dowiedział, na pewno zrobiłoby mi się smutno.
Druga możliwość (jeśli jednak nabyłeś tę książkę, a paragon gdzieś się zawieruszył) – poszukaj wokół siebie jakiegoś dziecka. Wiele dzieci byłoby szczęśliwych, gdyby ktoś dał im trochę czasu i skupił na nich swoją uwagę. Przy okazji mógłbyś zobaczyć, jak wiele możesz się od nich nauczyć.
Trzecie wyjście – najprostsze, a zarazem najtrudniejsze – sam stań się dzieckiem!
Wujek Kamil
Powiedzieli o książce:
To książka, która absolutnie mnie oczarowała! Choć skierowana głównie do dzieci, czytając ją poczułam, jakby też była pisana właśnie dla mnie. Autor z niesamowitym poczuciem humoru i lekkością wyjaśnia fragmenty Pisma Świętego. Zamiast moralizowania, jest tu ciepło, śmiech i pełna akceptacja.
Idealna książka dla młodszych i starszych.
Ewelina Grzebinoga, aktorka – w TV programie dla dzieci „Ziarno” wciela się m.in. postać Cioci Eweliny
Wspaniale opowiedziana Historia Zbawienia ubogacona pytaniami, eksperymentami i ciekawostkami ze świata. Książka niezwykła, która pomoże odpowiedzieć na wiele pytań małych i dużych dzieci a ukradkiem mogą ją też przeczytać dorośli, by odkryć, że życie z Bogiem to fascynująca przygoda!
Siostra Beata Zawiślak USJK
Kamil, autor „Dzieciogadek”, nie pisze z pozycji wszystkowiedzącego mędrca, nie poucza. Zabiera w pasjonującą podróż, opowiada. I to jak! Ma zdolność pisania o trudnych i zawiłych zagadnieniach w niezwykle prosty i porywający sposób. Nuda się nie uda! Bierz i czytaj!
Marcin Jakimowicz, dziennikarz
. To przesłanie, mocno zakorzenione w tradycji Kościoła, ma głębokie znaczenie duchowe.
. To przesłanie, mocno zakorzenione w tradycji Kościoła, ma głębokie znaczenie duchowe.
Dziś także wiele z nich pracuje w służbie zdrowia, w szpitalach, hospicjach czy domach opieki.
Kapłani i Wojownicy odnowili w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu śluby jasnogórskie.