Polska: obchody Światowego Dnia Ubogich

W organizację wydarzeń włączyło się szereg instytucji charytatywnych, w tym przede wszystkim Caritas Polska.

Ogólnopolska zbiórka żywności, ewangelizacja w jadłodajniach, sztuki teatralne i pokazy filmowe dla osób bezdomnych - to tylko niektóre wydarzenia polskich obchodów I Światowego Dnia Ubogich. W organizację wydarzeń włączyło się szereg instytucji charytatywnych, w tym przede wszystkim Caritas Polska.

Jedną z inicjatyw związanych z Światowym Dniem Ubogich jest akcja Caritas Polska „Tytka charytatywna”. Papierowe torby, które można otrzymać w diecezjalnych Caritas na terenie całego kraju, należy wypełnić produktami pierwszej potrzeby - mówi dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki.
„Co tutaj włożyć? Te wszystkie produkty, które mają dłuższy okres przydatności do spożycia, czyli m.in. kasza, mąka, ryż, konserwy mięsne. Torby można przynieść do Caritas, które rozda te dary wśród najuboższych. Będą też z tego robione posiłki w jadłodajniach, ale można też samemu wypełnioną torbę zanieść do kogoś, kto tej pomocy potrzebuje” - powiedział ks. Iżycki.
Akcja potrwa aż do Wigilii Bożego Narodzenia.

Warto dodać, że na terenie całego kraju Caritas prowadzi ponad 90 jadłodajni oraz ponad 60 noclegowni i ogrzewalni.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11