Kard. Savino: Wenezuela przeżywa moment krytyczny

W komunikacie końcowym ze spotkania episkopatu czytamy o dramatycznej sytuacji, jaka wytworzyła się w tym kraju, a także o bierności rządzących, którzy nie stawiają jej czoła.

O zagwarantowanie ludności wystarczającego wyżywienia, umożliwienie sprowadzania leków z zagranicy, a także jak najszybsze rozwiązanie trwającego w Wenezueli poważnego kryzysu społecznego i gospodarczego zaapelowali tamtejsi biskupi. W komunikacie końcowym ze spotkania episkopatu czytamy o dramatycznej sytuacji, jaka wytworzyła się w tym kraju, a także o bierności rządzących, którzy nie stawiają jej czoła.

Komentując w rozmowie z Radiem Watykańskim to, co dzieje się w tej chwili w Wenezueli, kard. Jorge Urosa Savino podkreślił wielkie cierpienia zwykłych ludzi, które spowodowała aktualna sytuacja. Biskupi w swym liście piszą, że jest ona dramatyczna. Sam kardynał określił aktualny moment historii jako krytyczny.

„Nasz dokument wskazuje, że mamy bardzo poważną sytuację, która spowodowała ogromne niedobory żywności, a równocześnie bardzo wysokie jej ceny. To wynik inflacji, która osiągnęła już 400 proc. w stosunku do roku ubiegłego. A zatem ta sytuacja jest bardzo poważna. Dlatego też wezwaliśmy rząd kraju, by rozwiązał ten problem i naprawdę zapewnił narodowi wenezuelskiemu prawo do żywności. Z powodu głodu i niedoboru jedzenia Wenezuelczycy żyją w wielkim niepokoju. Zorganizowanych już zostało tak wiele protestów, których konsekwencją są akty przemocy, takie jak grabieże w placówkach handlowych i sklepach spożywczych. W rzeczywistości ludzie czują się przygnębieni z powodu tej sytuacji, na którą rząd nie ma rozwiązania. Jesteśmy zatem w bardzo krytycznym momencie i mamy nadzieję, że nie dojdzie do dalszego pogorszenia sytuacji kraju” – powiedział kard. Urosa Savino.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9