Prace są finansowane przez trzy wyznania chrześcijańskie.
W bazylice Grobu Świętego na Starym Mieście w Jerozolimie rozpoczęła się w niedzielę renowacja kaplicy Bożego Grobu, która zostanie rozebrana i złożona ponownie. Kustodia Ziemi Świętej podała, że przez cały okres prac miejsce to będzie otwarte dla pielgrzymów.
Wznoszący się pod kopułą świątyni marmurowy grobowiec - wybudowany na początku XIX wieku i wysoki na kilka metrów - został otoczony rusztowaniami i białymi panelami ochronnymi, zaś wejście do wnętrza zostało dodatkowo zabezpieczone.
Od kilkudziesięciu lat tę budowlę zabezpieczały przed runięciem dodatkowe metalowe elementy ochronne. Było to konieczne, by utrzymać w całości konstrukcję złożoną z wielu bloków marmuru, którym nie służą ani liczne płonące świecie, ani oddechy tłumów wiernych podwyższające wilgotność powietrza. Większość elementów marmurowych zostanie oczyszczonych, naprawionych i z powrotem umieszczonych w budowli. Część najbardziej uszkodzonych będzie zastąpiona nowymi.
Prace mają być sfinansowane przez trzy wyznania chrześcijańskie będące współwłaścicielami Bazyliki Grobu Świętego: Prawosławny Patriarchat Jerozolimy, Kościół rzymskokatolicki reprezentowany przez zakon franciszkanów oraz Apostolski Kościół Ormiański, a także z funduszy publicznych i prywatnych.
Grobowiec wznosi się w miejscu groty, w której złożono po ukrzyżowaniu ciało Chrystusa. Jest najnowszym elementem architektonicznym świątyni, której początki sięgają IV wieku.
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.
Jako dewizę biskupiego posługiwania przyjął słowa „Ex hominibus, pro hominibus” (Z ludu i dla ludu).