Czy kard. Woelki wesprze obrońców życia?

Otrzymał specjalne zaproszenie na przyszłoroczny marsz pro-life w Berlinie.

Znany obrońca życia Klaus Hildebrandt opublikował treść listu, którego adresatem jest metropolita Kolonii kard. Rainer Maria Woelki. Hildebrandt pisze, że problemy obrony życia nienarodzonego należą do niewygodnych tematów dla polityków i mediów choć zarówno aborcja, jak i eutanazja niosą bardzo poważne konsekwencje dla ładu społecznego i moralnego w kraju. Hierarchowie Kościoła katolickiego powinni zająć wobec tej kwestii jasne stanowisko. Dlatego autor listu prosi kardynała, aby w swoim kalendarzu na ten rok zapisał termin 17 września, kiedy w centrum Berlina odbędzie się tradycyjny Marsz dla Życia i zechciał osobiście wziąć w nim udział.

Przypomina, że przed rokiem, wśród czterech innych biskupów, szedł także Matthias Heinrich, biskup pomocniczy Berlina. Oferuje kardynałowi bezpłatny przejazd do Berlina, specjalnym autokarem z uczestnikami marszu. Zapewnia, że będzie można nim dojechać do Berlina wygodnie, spokojnie, bez rozgłosu i asysty mediów. Udział Ks. Kardynała, przekonuje autor listu, będzie nie tylko ważnym świadectwem, ale także sygnałem dla polityków, aby dokonali niezbędnych zmian w prawie, chroniących życie.

Tegoroczny Marsz dla życia w Berlinie odbędzie się już po raz dwunasty. Jest organizowany przez grupę organizacji pozarządowych, domagających się zmiany prawa i ochrony życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Przed rokiem Marsz dla Życia poparli w specjalnych listach m.in. papież Franciszek i przewodniczący niemieckiego episkopatu kard. Reinhard Marx. Wśród ponad 7 tys. jego uczestników było czterech biskupów, w tym ordynariusz Ratyzbony bp Rudolf Voderholzer. Ostatni Marsz, podobnie jak poprzednie był atakowany przez środowiska lewackie, które zjechały się z całych Niemiec, aby zakłócić jego przebieg. Doszło do wielu incydentów, musiała interweniować policja, ochraniając uczestników marszu, atakowanych przez anarchistów i lewaków.  Według Federalnego Urzędu Statystycznego w Niemczech zabija się rocznie 110 tys. nienarodzonych dzieci. Według środowiska obrońców życia liczba ta jest większa.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9