CCEE o powołaniach dojrzewających w rodzinach

Roli rodziny, która towarzyszy młodym ludziom w ich odkrywaniu powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, poświęcony jest kongres rozpoczęty 6 czerwca w Pradze.

W ramach obchodów Roku Życia Konsekrowanego został on zorganizowany wspólnie przez Komisję Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE) ds. Powołań oraz Europejską Służbę na Rzecz Powołań (Servizio Europeo per le Vocazioni EVS). Tego typu kongresy odbywają się co roku, podejmując zawsze któryś z najaktualniejszych aspektów tego zagadnienia. W praskim spotkaniu biorą udział delegaci z 20 krajów naszego kontynentu oraz ze Stanów Zjednoczonych.

Głównym celem obecnego kongresu jest postawienie w centrum uwagi i działania duszpasterskiego Kościoła troski o powołania i ich wzrastanie w rodzinach. Chodzi zatem o stworzenie pewnej kultury powołaniowej, dzięki której rodziny byłyby „łonem dla rodzących się powołań”. Mówił o tym na rozpoczęcie spotkania dyrektor Biura ds. Powołań w episkopacie Włoch ks. Domenico Dal Molin, który jest koordynatorem Komisji Rady Konferencji Biskupich Europy ds. Powołań. Dodał on, że to właśnie rodzina jest miejscem, które powinno stać się „bijącym sercem odradzającego się ducha powołaniowego”. Praskie spotkanie wpisuje się również w przygotowania do Synodu Biskupów na temat rodziny. Stąd też jedna z grup roboczych zajmie się kwestiami społecznokulturowymi tej najważniejszej komórki społecznej. Podejmie się także refleksję nad kryteriami wychowawczymi, które winny być obecne w procesie kształtowania wiary i odkrywania drogi życiowej młodych ludzi.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11