Biskupi Afryki i Europy w obronie rodziny

Do większej duszpasterskiej bliskości z wszystkimi rodzinami, w jakiejkolwiek sytuacji się znajdują, zobowiązali się afrykańscy i europejscy biskupi, zebrani w Mumemo w Mozambiku.

Uczestniczyli tam oni od 29 do 31 maja w seminarium pod hasłem: „Radość rodziny”. Zorganizowały je wspólnie Rada Konferencji Biskupich Europy CCEE i Sympozjum Konferencji Biskupich Afryki i Madagaskaru SECAM z myślą także o jesiennym Synodzie Biskupów na temat rodziny. „Modlimy się, aby Duch Święty kierował myślami i decyzjami ojców zbliżającego się Synodu” – czytamy w przesłaniu ogłoszonym na zakończenie spotkania.

„Oby obraz rodziny promieniował swym ciepłem jak słońce, które, choć często jest zakryte chmurami, mimo wszystko ogrzewa serca i życie wszystkich ludzi –  podkreślają uczestnicy afrykańsko-europejskiego seminarium. – Oby ideał rodziny nigdy nie uległ całkowitemu zaćmieniu z powodu naszej ludzkiej słabości i grzechu”. Biskupi wskazują na liczne trudności, jakich doznaje rodzina w różnych środowiskach Afryki i Europy. Stwierdzają przy tym: „Korzystamy z okazji, by prosić przywódców politycznych i władze cywilne o zapewnienie rodzinom koniecznych środków, by mogły spełnić rodzicielskie obowiązki wobec dzieci dla dobra całego społeczeństwa. Dzieci i młodzież potrzebują pomocy także dziś, by nabyć zdolności wybierania tego, co słuszne sprawiedliwe i dobre, unikając zła” – piszą afrykańscy i europejscy biskupi.

Podczas seminarium przewodniczący Sympozjum Konferencji Biskupich Afryki i Madagaskaru, którym jest metropolita Lubango w Angoli, abp Gabriel Mbilingi, podkreślił konieczność odrzucenia nowych ateistycznych ideologii, usiłujących zniszczyć małżeństwo i rodzinę. Negatywne konsekwencje sekularyzacji oraz indywidualizmu dla rodziny zostały wskazane w referacie przewodniczącego Rady Konferencji Biskupich Europy, węgierskiego kardynała Petera Erdő.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| RODZINA

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7