Wyróżnienie to, duchownym i świeckim zasłużonym dla misji, przyznaje Fundacja im. Kardynała Adama Kozłowieckiego.
Dr Helena Pyz, świecka misjonarka kierująca od ponad ćwierć wieku Ośrodkiem Rehabilitacji Trędowatych Jeevodaya w Indiach, otrzymała statuetkę „Serce bez granic”. Wyróżnienie to, duchownym i świeckim zasłużonym dla misji, przyznaje Fundacja im. Kardynała Adama Kozłowieckiego.
Uroczystość wręczenia statuetki „Serce bez granic” odbyła się w Sandomierzu, podczas spotkania Rady Programowej Fundacji im. Kardynała Adama Kozłowieckiego. Laureatka skromnie przyznała, że jej serce nie jest jeszcze bez granic.
„Wydaje mi się, że wszystkie te ziemskie nagrody są na wyrost i jakoś nieproporcjonalne do tego, co ja robię, czuję, gdzie jestem. Tam w Indiach jest mój dom, tam jest moje wszystko i Jeevodaya to moje serce, a czy ono jest bez granic? Nie, tak naprawdę nie jest. Myślę, że kiedy jeszcze bardziej zanurzę się w Chrystusa to te granice będą się rzeczywiście poszerzać i taką mam nadzieję” - powiedziała misjonarka z Instytutu Prymasa Wyszyńskiego.
Od 26 lat dr Helena Pyz posługuje w Ośrodku Rehabilitacji Trędowatych Jeevodaya w Indiach. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień, m.in. w 2005 roku, na wniosek Ambasadora Polski w Indiach, otrzymała Order Polonia Restituta.
Nad sprawami duchowymi nie mamy pełnej kontroli i należy być ostrożnym.
Symbole tego spotkania – krzyż i ikona Maryi – zostaną przekazane koreańskiej młodzieży.
W ramach kampanii w dniach 18-24 listopada br. zaplanowano ok. 300 wydarzeń.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.