Z Bogiem na połoniny

Od 14 do 20 lipca będzie trwać Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów „Bieszczady dla Jezusa 2014” (WEB). Inicjatywa organizowana jest przez Szkołę Nowej Ewangelizacji św. Jakuba Apostoła Archidiecezji Przemyskiej wraz z innymi ruchami kościelnymi. Spotkaniu patronuje metropolita przemyski abp Józef Michalik.

– Bieszczady dla Jezusa to akcja, która organizujemy już od ponad dziesięciu lat. Zawsze w połowie lipca ewangelizacja Bieszczadów rusza pełną parą. Odpowiedzialnymi za tę inicjatywę są: Katolickie Stowarzyszenie UNUM i Szkoła Nowej Ewangelizacji, ale inne wspólnoty diecezjalne włączają się w przeżywanie tego spotkania: Ruch Apostolstwa Młodzieży, Oaza, Odnowa w Duchu Świętym – mówi ks. Mariusz Ryba, moderator Szkoły Nowej Ewangelizacji i koordynator WEB.

Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów rozpocznie się od rekolekcji dla ewangelizatorów, połączonych z przygotowaniami technicznymi. Rekolekcje zakończą się w środę wieczorem nocnym czuwaniem w Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku.

W czwartek odbywać się będzie ewangelizacja na górskich szlakach, w piątek na ulicach Polańczyka – miejscowości sanatoryjno-uzdrowiskowej położonej w samym środku Bieszczad, a w sobotę nad Zalewem Solińskim. W czwartek wieczorem w Ustrzykach Górnych Mszę św. odprawi abp Józef Michalik. Z kolei w piątkowy wieczór ulicami Polańczyka przejdzie Droga Krzyżowa. W sobotę z koncertem wystąpi zespół Salvator.

WEB zakończy się w niedzielę 20 lipca. Tego dnia w różnych bieszczadzkich kościołach Mszom św. towarzyszyć będą świadectwa ewangelizatorów.

– Mamy nadzieję, że inicjatywa Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów będzie promowana w dalszym ciągu nie tylko przez naszą archidiecezję, ale także przez inne Kościoły lokalne, bo jest to jedna z inicjatyw ewangelizacyjnych w Polsce, którą warto kontynuować – mówi ks. Ryba.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11