Nie chcemy trzymać wiary tylko dla siebie

Chcemy dzielić się swoją wiarą, nie trzymać jej tylko dla siebie – mówią uczestnicy Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów ((WEB) „Bieszczady dla Jezusa 2011”.

Przez tydzień młodzi ludzie poprzez różne formy działalności apostolskiej dzielili się swoim świadectwem Boga z turystami wypoczywającymi w Bieszczadach. Adam jest na WEB-ie po raz trzeci. Jak sam przyznaje, kiedyś nie uznawał Boga w swoim życiu, popadł w nałogi, miał myśli samobójcze. Ale dzięki pewnej osobie w pewnym momencie nastąpił w nim przełom. Teraz chce dzielić się tym doświadczeniem z innymi i mówić im, że Bóg nie skreśla nikogo.

„Chcę dawać ludziom nadzieję, chcę żeby Pan Bóg działał przeze mnie. Póki człowiek żyje nie jest skreślony, choćby cały świat go skreślił i mówił, że jest nikim. W oczach Boga cały czas jednak pozostaje Jego dzieckiem. Tę prawdę chcę przekazywać innym i dzielić się swoją wiarą, nie trzymać jej tylko dla siebie” - mówi.

Miejscem aktywności młodych ewangelizatorów są szlaki turystyczne i rejon Zalewu Solińskiego, a nawet samo jezioro, gdzie pływają na rowerkach wodnych i na statku. Przedstawiają różne scenki, pantomimy oraz pomniki. Starają się także z chętnymi rozmawiać o Bogu.

„Spotykamy różnych ludzi. Jedni reagują obojętnie, inni wręcz przeciwnie – są otwarci, chętnie rozmawiają z nami, podoba im się to, co robimy, są wręcz nami zachwyceni. Gdy mamy problem jak podejść do ludzi, zaczynamy się modlić i ta bariera jest przełamywana, czasem ludzie sami przychodzą i zagadują” – mówi Anna, która pierwszy raz bierze udział w tej akcji.

Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów trwa od 15 lipca. Jej zakończeniem będzie Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku. A jeszcze dziś od 15.00 będzie się odbywał Rodzinny Festyn Ewangelizacyjny, którego zwieńczeniem będzie koncert lubelskiego zespołu PANdamusic.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11