Tymczasowe porozumienie nuklearne w zamian za zawieszenie niektórych sankcji nałożonych na Iran „jest o wiele lepsze niż działania militarne, które miałyby nieprzewidywalne skutki negatywne dla całego regionu”. Opinię tę wyraził przewodniczący komisji biskupów USA ds. międzynarodowej sprawiedliwości i pokoju w liście do amerykańskiego sekretarza stanu.
„Mamy nadzieję, że pozwoli to wszystkim stronom na dalsze negocjacje, oparte na wzajemnym zaufaniu, i na osiągnięcie ostatecznego porozumienia, które umocni autentyczny pokój w tym regionie” – pisze do Johna Kerry’ego w imieniu episkopatu Stanów Zjednoczonych bp Richard Pates.
Oznakę nadziei dla ludzi spragnionych pokoju dostrzega też w osiągniętym 24 listopada w Genewie uzgodnieniu sekretarz generalny Światowej Rady Kościołów. „Cierpliwy dialog dyplomatów pozwolił na zrobienie otworu w murze, który od ponad 30 lat izolował Iran” – uważa pastor Olav Fykse Tveit. Wzywa wszystkie strony, by wykorzystały półrocze, w którym będzie obowiązywać tymczasowe porozumieniu, na poprawę wzajemnych relacji. „Oby Bóg pomógł nam w dalszych wysiłkach na rzecz przyszłości wolnej od broni atomowej” – pisze norweski duchowny protestancki.
Mają być podmiotem, a nie tylko odbiorcą duszpasterstwa rodzin - powiedział papież.
Czy rozwój sztucznej inteligencji może pomóc nam stać się bardziej ludzkimi?
Abp Światosław Szewczuk zauważył, że według ekspertów wojna przeszła na nowy poziom eskalacji.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.