Papieskie kondolencje po śmierci Tadeusza Mazowieckiego

Na ręce abp. Józefa Michalika, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Papież Franciszek skierował kondolencje po śmierci Tadeusza Mazowieckiego.

W dokumencie, podpisanym przez abp. Angelo Becciu z watykańskiego Sekretariatu Stanu, Ojciec Święty podkreślił, że jako premier Zmarły pełnił swoją funkcję „z oddaniem i mądrością, z poszanowaniem wartości chrześcijańskich i z żywą wiarą, dając przykład szlachetnego zaangażowania na rzecz dobra wspólnego. Był mężem stanu, który dobro ojczyzny i narodu przedkładał ponad swoje sprawy osobiste” – czytamy w papieskim przesłaniu. Rodzinie, przyjaciołom, współpracownikom i wszystkim uczestnikom uroczystości pogrzebowej Ojciec Święty złożył wyrazy współczucia, zapewniając, że wyprasza potrzebne łaski i z serca błogosławi.

Tymczasem dzisiejszego poranka w kaplicy Pałacu Prezydenckiego w Warszawie Mszy św. w intencji Tadeusza Mazowieckiego przewodniczył biskup polowy Wojska Polskiego. W liturgii uczestniczyli Anna i Bronisław Komorowscy, rodzina byłego premiera, prezydenccy ministrowie oraz zaproszeni goście.

„Osobiście bardzo wiele zawdzięczam śp. Panu Premierowi Tadeuszowi Mazowieckiemu – mówił bp Józef Guzdek. – Dlatego też tu, w tym szczególnym miejscu, w tej godzinie, kiedy Go wspominamy, kiedy Go żegnamy, chcemy dziękować dobremu Bogu za takiego człowieka, za to wielkie dzieło, którego dokonał, i za te wszelkie ślady dobra, mądrości, które zostawił w sercach wielu Polek i wielu Polaków”.

Uroczystości pogrzebowe byłego premiera, który zmarł w poniedziałek 28 października, odbędą się w najbliższą niedzielę 3 listopada w warszawskiej archikatedrze. Prezydent Bronisław Komorowski ogłosił na ten dzień żałobę narodową. 
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10