Potrzebujących ciągle przybywa!

Kolejne kraje wspierające syryjskich uchodźców apelują do wspólnoty międzynarodowej o pomoc, ponieważ same nie są w stanie sobie poradzić. O zapaści humanitarnej mówi się w Jordanii. Także iracki Kurdystan pilnie prosi o wsparcie.

„Nasza granica jest otwarta, tak samo jak otwarte są nasze ramiona na przyjęcie uciekinierów szukających u nas schronienia. Obecnie wspieramy ponad 200 tys. syryjskich uchodźców, zarówno chrześcijan jak i muzułmanów.

Nie robimy różnic, pomagamy wszystkim potrzebującym, jest ich jednak coraz więcej. Iracki region Kurdystanu to niewielki skrawek ziemi. Choć nasz dom nie jest wielki, to serca są gościnne, jednak nasze możliwości są ograniczone - mówi Rezan Kader reprezentująca we Włoszech Rząd Regionalny Kurdystanu w Iraku. – Gdzie tylko jest miejsce powstają obozy.

Prezydent zaapelował, by instytucje publiczne, prywatne firmy i każdy, kto tylko może, wspierali finansowo niesioną przez nas pomoc. Potrzeb jest bardzo wiele. Większość tych, co się u nas schronili stanowią dzieci i starcy. Zbliża się zima, która tu jest bardzo sroga. Pomoc, którą teraz oferujemy, będzie niewystarczająca. Stąd apelujemy do wspólnoty międzynarodowej, by nas wsparła. Potrzebujemy pomocy humanitarnej i wsparcia sanitarnego”.


 
«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11