Już ponad 400 tys. podpisów przeciw aborcji

W Sejmie zostaną dziś złożone podpisy Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji”. Liczenie trwa.

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji” zebrał, jak na razie, ponad 400 tysięcy podpisów przeciw aborcji eugenicznej, czyli przeciw legalnemu wciąż w Polsce zabijaniu dzieci chorych. Podpisy wciąż masowo spływają, w ostatnim czasie po kilkadziesiąt tysięcy dziennie. – W samym tylko minionym tygodniu przyszło około 300 tysięcy podpisów – mówi serwisowi Gosc.pl Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro – Prawo do Życia. Wyjaśnia, że przyśpieszenie przed ostatnim dzwonkiem wynika z faktu, że kampania zbierania podpisów ruszyła tym razem późno, bo w połowie maja. Było to spowodowane potrzebą dania pierwszeństwa inicjatywie „Jeden z nas”.

Jak zauważa Dzierżawski, liczenie będzie trwało w dalszym ciągu, również po złożeniu w Sejmie podpisów. Kancelaria Sejmu bowiem i tak sprawdza jedynie, czy jest wymagana liczba podpisów, co znaczy, że liczy tylko do stu tysięcy.

«« | « | 1 | » | »»
 • JacekS
  02.07.2013 12:12
  Taka akcja jak ta, zapewne przysłuży sie po raz kolejny budowaniu kultury życia.
  Wszyscy bez wyjątku powinniśmy mieć to na uwadze. Też jestem za życiem i przekonuję, gdzie tylko się da. Ale jestem przeciwny naruszaniu obowiązującego prawa. Jestem głęboko przekonany, że ustawodawca nie ma prawa tworzyć, takich przepisów, które wymuszały by, postawy heroizmu w sprawach moralno-etycznych.

  Wiem, ze chodzi o życie, ale w tych 3 szczególnych przypadkach powinna o tym decydować matka i ojciec dziecka. Jeżeli chcą wychowywać kolejną roślinką, albo urodzić dziecko, które nie ma szans na dalsze życie, to jest ich wybór. Ale ci, którzy nie chcą mieć takiej sytuacji, nie mogą być prawem do tego zmuszani. Jestem przekonany, że np. Zespół Downa dla coraz większej liczby rodziców, nie jest przesłanką do aborcji. Mam nadzieję, że badania prenatalne pozwolą na to, ze w końcu wszystkie matki zdecydują sie na urodzenie dziecka z tą wadą. Ale nie dlatego, że tak każe prawo, ale dlatego, że dokonają takiego wyboru.

  Sądzę, że i tym razem ten projekt nie przejdzie. Ale mamy demokracje i obywatele mogą wnosić własne inicjatywy, a do ustawodawcy należy tworzenie dobrego prawa, które będzie szanowane i respektowane przez wszystkich obywateli.
 • ks. Adam Kaczor
  02.07.2013 18:56

  Byłoby wspaniale gdybyśmy zebrali tyle samo podpisów (sami Polacy) pod inicjatywą "Jeden z nas" :)
  www.jedenznas.pl
  www.jedenznas.eu
  facebook.com/jedenznas

 • Jacek Kotula
  02.07.2013 22:07
  Proszę Księdza, trzeba zrobić tak jak my: rozesłać czyste formularze do akcji"jeden z nas" do każdej parafii ! Inaczej ludziom się nie chce samemu wydrukować , podpisać i wysłać.
 • ks. Adam Kaczor
  02.07.2013 23:15

  Gorąco zachęcam, nie tylko sam złóż podpis pod inicjatywą, ale zachęć do tego innych poprzez e-mail, udostępnianie naszych materiałów na portalach społecznościowych oraz osobiste zachęty i rozmowy.

  Wydrukuj formularze papierowe i zbierz podpisy
  http://jedenznas.pl/wp-content/uploads/2013/03/POLAND.pdf
  http://jedenznas.pl/wp-content/uploads/2013/03/instrukcja_papier.pdf

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8