Papież o cierpieniu

Kiedykolwiek mogę okazać troskę duszpasterską o chorych, chętnie to czynię – pisze Ojciec Święty. – Pragnę, by oni sami umacniali się w zdrowiu, a ci, którzy się nimi opiekują, wierniej wypełniali swą misję

Przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych Benedykt XVI mianował swoim specjalnym wysłannikiem na uroczyste obchody centralne Światowego Dnia Chorego. Odbędą się one w Altötting w Niemczech 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.

„Kiedykolwiek mogę okazać troskę duszpasterską o chorych, chętnie to czynię – pisze Ojciec Święty. – Pragnę, by oni sami umacniali się w zdrowiu, a ci, którzy się nimi opiekują, wierniej wypełniali swą misję”. Benedykt XVI wyjaśnia, że na swego wysłannika do bawarskiego sanktuarium maryjnego wybrał watykańskiego „ministra zdrowia”.

Właśnie pełniąc tę funkcję może on dobrze poinformować uczestników tamtejszych obchodów o miłości Papieża do chorych i jego stałej modlitwie za nich oraz tych, którzy sprawują nad nimi opiekę. W nawiązaniu do trwającego Roku Wiary, Benedykt XVI zleca abp. Zimowskiemu, by wszystkim biorącym udział w uroczystościach głosił Chrystusa, który jest światłem ewangelicznej prawdy i jedyną drogą zbawienia. Ma ich zachęcić do umacniania wiary i odpowiadania na przykazanie miłości, które dał nam Syn Boży.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7