Co dalej z Medjugorje?

Watykan: Jeszcze w tym roku papież otrzyma raport na temat domniemanych objawień

Jeszcze w tym miesiącu Ojciec Święty otrzyma raport Międzynarodowej Komisja przy Kongregacji Nauki Wiary, badającej domniemane objawienia w Medjugorie w Bośni i Hercegowinie – twierdzi francuski tygodnik katolicki „La Vie”.

Francuskie czasopismo nie powołuje się na żadne źródła, choć trzeba przypomnieć, że już w lutym b.r. włoska prasa powoływała się na podobną opinię jednego z członków Komisji kard. Vinko Puljicia z Sarajewa.

Domniemane objawienia maryjne rozpoczęły się w Medjugorje 24 czerwca 1981 r. Początkowo ich autentyczność badała komisja diecezjalna, później inna - powołana przez episkopat ówczesnej Jugosławii, która w 1991 r., stwierdziła, że nie można potwierdzić nadprzyrodzonego charakteru zjawisk zachodzących w Medjugorju. Na początku 2010 r. arcybiskup Wiednia, kard. Christoph Schönborn, po wizycie na miejscu 28 grudnia 2009 r. zaapelował o refleksję nad owocami Medjugorje.

W marcu 2010 r. Benedykt XVI utworzył Międzynarodową Komisję badającą autentyczność objawień w Medjugorje, a na jej przewodniczącego wyznaczył kard. Camillo Ruiniego. Obok niego w jej skład wchodzą m.in. kard. Jozef Tomko, emerytowany prefekt Kongregacji Ewangelizacji Narodów, kard. Vinko Puljić z Sarajewa, kard. Josip Bοzanić z Zagrzebia, kard. Julián Herranz, emerytowany przewodniczący Papieskiej Rady ds. Interpretacji Tekstów Prawnych oraz kard. Angelo Amato, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. W pracach tego gremium uczestniczą też o. prof. Zdzisław Józef Kijas, O.F.M.Conv., relator w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

W 1996 Kongregacja Nauki Wiary wyraźnie stwierdziła, że nie należy organizować do tego sanktuarium w Bośni i Hercegowinie oficjalnych pielgrzymek kościelnych, choć należy otoczyć troską duszpasterską, wszystkich, którzy tam przybywają.

«« | « | 1 | » | »»
 • moja opinia
  04.12.2012 15:49
  Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o... Szkoda, że spór o materialne wpływy przez dziesięciolecia tłamsił to miejsce. Nasi księża musieli de facto kłamać, organizując "wycieczki do Jugosławii", a teraz "zwiedzanie Medjugorie".
 • agathos
  04.12.2012 16:09
  Dane mi było być w Medjugorje 4 razy na Festiwalu Młodych, który odbywa się tam każdego roku na przełomie lipca i sierpnia. Wszystkim polecam wyprawę właśnie w tym czasie. Bóg nie szczędzi wówczas szczególnych łask młodym . Co roku było nas coraz to więcej (kilkadziesiąt tysięcy z całego świata). Przepełniona sceptycyzmem byłam świadkiem wielu naocznych cudów, uwolnień oraz uzdrowień. Sama doświadczyłam obecności Nieba na ziemi ale również i tego drugiego świata. Polecam każdy powód jest dobry chociażby zwykła ludzka ciekawość...
 • Maxim
  04.12.2012 17:31
  Te objawienia w Medjugorje to jedna wielka lipa tak jak inne objawienia.
 • beatta
  04.12.2012 22:02

  Bylam w Medjugorje Obecnosc Boga Namacalna Wiele dobrych owocow.Jezus Zyje a dla niedowiarkow Bog i Moc Ducha Swietego jest wszechobecna Bog posyla nam Swoja Matke aby przyprowadzia nas do Swego Syna.Dlaczego jezdzimy na pielgrzymki do miejsc Swietych? tam z moca dziala Duch Swiety i Laska Boga

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10