USA: Fala manifestacji w obronie wolności religijnej

W 145 miastach USA odbyły się manifestacje w obronie wolności religijnej. Tysiące Amerykanów wyszło w minioną sobotę na ulice, by protestować przeciwko forsowanej przez administrację Białego Domu tzw. reformę zdrowotną, łamiącą sumienia wierzących poprzez zmuszanie ich w ramach ubezpieczenia do opłacania środków antykoncepcyjnych, wczesnoporonnych i sterylizacji.

Manifestacje odbywały się także w małych miasteczkach, jednak najliczniejszy wiec odbył się w Chicago, miasta uważanego za przybrane rodzinne miasto Baracka Obamy. Tysiące ludzie niosło kartki z napisami. „Głosuj za życiem i wolnością”. Obecni byli obrońcy życia z żółtymi balonikami, na których widniał napis „Life”(Życie).

Nie brakowało kobiet opowiadających o swych bolesnych doświadczeniach związanych z aborcją. W Huntsville, w stanie Alabama weterynarka i działaczka Silent No More Awareness Campaign, dr Lee Trott przyznała, że z powodu aborcji przeżyła załamanie nerwowe rozpadło się jej małżeństwo. W Des Moines, w stanie Iowa, obrończyni życia Jenifer Bowen zauważyła, że na manifestacji obecni byli nawet ateiści, którym nie podobają się regulacje sankcjonujące wolność religii. W Zanesville, w stanie Ohio, na ulice wyszło około pół tysiąca ludzi różnych wyznań. Byli tam nie tylko z powodów obrony życia, lecz także po to by bronić konstytucyjnie chronionej wolności religijnej,

Manifestacje i protesty związane z reakcją na forsowane przez waszyngtońską administrację regulacje prawne odbywają się od początku tego roku. Kulminacja tych działań nastąpiła na przełomie czerwca i lipca, kiedy episkopat USA zaapelował, aby w całym kraju odbyły się modlitwy oraz wydarzenia edukacyjne i kulturalne poświęcone obronie wolności religijnej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9