Nie odstawiajmy teściowych na bok

2 sierpnia w Lipsku nad Biebrzą, w święto Matki Bożej Anielskiej, odbyło się diecezjalne spotkanie teściowych. Przybyły grupy pielgrzymkowe również spoza diecezji.

W Lipsku jest sanktuarium Matki Bożej Bazylianki. Z tym miastem związana była błogosławiona Marianna Biernacka, patronka teściowych. Tutaj się urodziła i mieszkała. Na początku lipca 1943 roku gestapo aresztowało jako zakładników jej syna Stanisława i jego żonę Annę, która była w dziewiątym miesiącu ciąży. Wówczas Marianna (teściowa Anny) padła do stóp niemieckiego żołnierza i prosiła, aby jej pozwolił pójść za nią. Żandarm wyraził zgodę. Wywieziono ją do więzienia w Grodnie. 13 lipca 1943 roku na fortach w Naumowiczach Niemcy rozstrzelali 50 mieszkańców Lipska, w tym Mariannę i jej syna Stanisława. 13 czerwca 1999 roku Jan Paweł II beatyfikował Mariannę Biernacką. Jest ona patronką teściowych, życia poczętego oraz rodzin.

Uroczystości w Lipsku, transmitowane przez Radio Maryja, rozpoczęły się programem słowno-muzycznym poświęconym błogosławionej Mariannie Biernackiej. Mszy św. przewodniczył biskup Romuald Kamiński, a okolicznościowe kazanie wygłosił bp Stanisław Stefanek – biskup senior łomżyński. Mówił o naprawie sytuacji trudnych w rodzinie. Ważne znaczenie spełnia w tym teściowa. Ze swoim bogatym życiowym doświadczeniem ma ona istotne zadanie do spełnienia. Biskup powiedział, że jej miłość matczyna nie może zejść na boczny tor. I teściowej w rodzinie nie można odstawiać na bok.

W uroczystościach uczestniczyła Anna – synowa bł. Marianny Biernackiej. Mieszka ona w swoim rodzinnym domu w Lipsku. Po liturgii mszalnej zorganizowano agapę i festyn odpustowy z występem zespołów ludowych, następnie modlitwę różańcową i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
Radio Maryja wieczorem, już z pobliskiego Augustowa, transmitowało „Rozmowy niedokończone" poświęcone rodzinie, a głównie roli teściowej we wspólnocie rodzinnej.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8