Dania instant, artykuły higieniczne, zapałki, świeczki, baterie, środki przeciwbólowe...
Najdłuższa i najmniej spektakularna, lecz najbardziej kosztowna faza sytuacji powodziowej to faza napraw, remontów i odbudowy.
Ukraińcy pamiętają o pomocy, jakiej udzielają im Polacy.
Chińczycy usunęli aplikację „Hallow” z App Store.
Obchody tego jubileuszu są okazją, by stanąć w obliczu tajemnicy ran. Tym bowiem są stygmaty.
Jest wielu poszukujących. Chrystus jest i pozostanie światłem, celem ludzkiej egzystencji.
My jesteśmy jedyną religią monoteistyczną na świecie, która ma odwagę pokazywać Boga, bo ten Bóg stał się człowiekiem, bo Jezus jest obrazem niewidzialnego Boga - mówi bp prof. Michał Janocha.
Za obronę powstańców styczniowych w 1863 r. car skazał duchownego na wygnanie w głąb Rosji.
Policjanci z Szamotuł zatrzymali 36-latka podejrzanego o podrabianie dokumentów kościelnych. W domu mężczyzny zabezpieczono pieczątki prezentujące dane z różnych parafii oraz gotowe do wypełnienia druki. Mężczyzna usłyszał zarzuty.
„Chciałbym, aby dotarło do was orędzie nadziei: także dzisiaj Pan otwiera przed wami drogę i zaprasza was do podążania nią z radością i nadzieją” – stwierdza Franciszek w Orędziu na XXXIX Światowy Dzień Młodzieży. Będzie on obchodzony w poszczególnych diecezjach w niedzielę Chrystusa Króla, 24 listopada 2024. Hasło Orędzia brzmi: „Ci, co zaufali Panu, idą bez znużenia (por. Iz 40, 31)”.
Ks. Waldemar Cisło zrezygnował z funkcji dyrektora polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, którego celem jest pomoc chrześcijanom na całym świecie. Duchowny pełnił tę funkcję od 2006 r.
Kulminacyjnym momentem Ekumenicznej Pielgrzymki do Siedmiu Kościołów Apokalipsy, które odbyło się w poniedziałek 16 września br. w siedzibie Patriarchatu w Stambule było spotkanie z Bartłomiejem I – Arcybiskupem Konstantynopola – Nowego Rzymu i Patriarchą Ekumenicznym.
- Potrzebujemy odnowy duszpasterskiej w przygotowaniu do małżeństwa w Polsce – ta myśl stała się punktem wyjścia dla polskich pastoralistów zgromadzonych na Zjeździe w Płocku.
17 września Kościół wspomina świętą Hildegardę z Bingen – doktora Kościoła. Żyjąca w latach 1098-1179 niemiecka benedyktynka należała do najbardziej fascynujących postaci średniowiecza: była wizjonerką, lekarką, pisarką i kompozytorką oraz znawczynią ówczesnych nauk przyrodniczych.
Nie w pojedynkę, nie każdy dla siebie i o sobie, ale razem, wspierając się, a jeśli trzeba cierpliwie czekając na innych - na tym polega koleżeństwo, na tym polega wspólnota - mówił 16 września do uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej w Inowrocławiu abp Wojciech Polak.