Edukacja młodzieży z Albanii i Kosowa to temat tegorocznej zielonoświątkowej kampanii organizacji Renovabis, która w imieniu niemieckiego Kościoła niesie pomoc w krajach postkomunistycznych.
Przy grobie bł. Carla Acutisa odbywa się trzydniowe spotkanie poświęcone znaczeniu ogołocenia w życiu rodzinnym, społecznym i kościelnym. Jak podkreśla ordynariusz Asyżu, ten wymiar chrześcijańskiej duchowości może przyczynić się do budowania bardziej braterskiego, sprawiedliwego oraz pokojowego świata.
Odessa i okolice miasta nadal są regularnie bombardowane przez wojska rosyjskie.
W Asyżu trwa zgromadzenie ogólne Światowej Unii Katolickich Organizacji Kobiecych. W ubiegłą sobotę 1800 przedstawicielek Unii zostało przyjętych przez Papieża. „Chcemy być budowniczymi ludzkiego braterstwa na rzecz świata żyjącego w pokoju” – podkreśla przewodnicząca Unii Maria Lia Zervino.
„Oczywiście, od kiedy zaczęła się wojna, opieka duszpasterska, której potrzebują nasi wierni od swojego Kościoła, nabyła pewnych szczególnych znamion” – wskazuje abp Światosław Szewczuk. Hierarcha podkreśla konieczność coraz lepszego przygotowania kapłanów swojej wspólnoty na odpowiadanie na wyzwania niesione przez rosyjską pełnoskalową inwazję na Ukrainę. Podczas gdy trwają zaciekłe walki na froncie, a agresor ostrzeliwuje ludność cywilną, tworzą się bowiem liczne głębokie rany.
Kościół w Nikaragui poinformował o kolejnym akcie represji ze strony dyktatury Daniela Ortegi. Władze zamknęły, działający w stołecznej Managui, katolicki uniwersytet Niepokalanego Poczęcia NMP. Formację filozoficzną i teologiczną zdobywali na nim przygotowujący się do kapłaństwa seminarzyści, którzy pochodzili z wielu krajów Ameryki Łacińskiej .
Watykańskie Obserwatorium Astronomiczne można już zwiedzić online.
Powstanie zespół naukowo-badawczy, którego zadaniem będzie zbadanie źródeł dotyczących Karola Wojtyły w latach 1938-1978, czyli od momentu rozpoczęcia studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim aż do wyboru na papieża - powiedział PAP prof. Michał Białkowski z UMK w Toruniu. Efekty prac zostaną opublikowane w 2028 r.
40-letni mężczyzna wjechał w czwartek wieczorem samochodem do Watykanu taranując z dużą szybkością punkty kontrolne przy bramie świętej Anny - przekazał dziennikarzom Watykan. Mężczyzna został zatrzymany.