Nowa ewangelizacja jest przedmiotem trwającego w Castelgandolfo dorocznego spotkania byłych studentów obecnego Papieża (25-28 sierpnia). Tzw. Krąg Uczniów Prof. Ratzingera spotyka się tam co roku latem, by dyskutować na aktualne tematy teologiczne.
Posiedzenie odbywające się w ośrodku kongresowym Mariapoli gromadzi ok. 40 osób, w tym nie tylko byłych studentów Benedykta XVI, ale również osoby, które przygotowywały swoje doktoraty w oparciu o badania tekstów teologicznych Josepha Ratzingera. Są wśród nich: arcybiskup Wiednia, kard. Christoph Schoenborn OP, hamburski biskup pomocniczy Hans-Jochen Jaschke oraz sekretarz Papieskiej Rady ds. Kultury, ks. Barthélémy Adoukonou.
Dyskusja toczy się wokół dwóch referatów. Pierwszy z nich, autorstwa Hanny-Barbary Ger-Falkowitz, specjalistki z zakresu filozofii religii z Drezna, poświęcony jest problematyce przekazywania Słowa Bożego światu, który stawia opór. Autorem drugiego jest Otto Neubauer, dyrektor wiedeńskiej Akademii Ewangelizacji Wspólnoty Emanuel. Prelekcja dotyczy ubóstwa jako metody nowej ewangelizacji.
Na najbliższą niedzielę, w ostatni dzień posiedzenia, przewidziano spotkanie uczestników sympozjum z Benedyktem XVI. Uczniowie prof. Ratzingera wezmą udział w Mszy św. z Papieżem oraz modlitwie Anioł Pański.
Nie było ono związane z zastąpieniem wcześniejszych świąt pogańskich, jak często się powtarza.
Kalendarium najważniejszych wydarzeń 2024 roku w Kościele katolickim na świecie.
"Pośród zdziwienia ubogich i śpiewu aniołów niebo otwiera się na ziemi".
Świąteczne oświetlenie, muzyka i choinka zostały po raz kolejny odwołane przez wojnę.
Boże Narodzenie jest również okazją do ponownego uświadomienia sobie „cudu ludzkiej wolności”.
Życzenia bożonarodzeniowe przewodniczącego polskiego episkopatu.
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.