Nie oddzielajcie sztuki od prawdy i miłości

„Blask prawdy, piękno miłości” – to tytuł wystawy otwartej w Watykanie. Złożyły się na nią dzieła 60 artystów różnych narodowości z zakresu malarstwa, rzeźby, architektury, fotografii, literatury, a nawet muzyki i filmu.

Są hołdem dla Papieża na 60. rocznicę święceń kapłańskich. Wystawę zorganizowała Papieska Rada Kultury. Na otwarciu Benedykt XVI nawiązał do jej tytułu. Podkreślił potrzebę dialogu Kościoła z artystami. Wskazał, że piękno prawdy i miłości ma czynić nasze serca bardziej ludzkimi.

„Chciałbym na nowo skierować do was i do wszystkich artystów przyjacielski, gorący apel: Nigdy nie oddzielajcie twórczości artystycznej od prawdy i miłości – powiedział Papież. – Nie szukajcie nigdy piękna daleko od prawdy i miłości, ale z bogactwem waszego geniuszu, waszego twórczego porywu bądźcie zawsze szukającymi prawdy i świadkami miłości. Niech prawda jaśnieje w waszych dziełach. Starajcie się, niech ich piękno wzbudza w oczach i sercach tych, którzy na nie patrzą, pragnienie i potrzebę dążenia do tego, aby życie, aby każde istnienie było piękne i prawdziwe. Niech będzie ubogacane tym skarbem, który nigdy nie zawodzi, który sprawia, że życie jest arcydziełem, a każdy człowiek nadzwyczajnym artystą. Skarbem tym jest miłość. Niech Duch Święty, twórca wszelkiego piękna, jakie jest na świecie, oświeca was zawsze i prowadzi ku ostatecznemu, definitywnemu Pięknu, które rozgrzewa nasze umysły i serca, gdy czekamy, by móc je kiedyś oglądać w pełni jego blasku” – mówił Benedykt XVI.

Wystawa „Blask prawdy, piękno miłości” będzie otwarta w atrium Auli Pawła VI na Watykanie od 5 lipca do 4 września codziennie oprócz niedziel od godz. 10:00 do 19:00.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7