Tornistry pełne uśmiechów

Caritas Polska po raz trzeci pomoże dzieciom po wakacjach wejść z uśmiechem w nowy rok szkolny. W ramach ogólnopolskiej kampanii „Tornister pełen uśmiechów” zapewni aż 10 tys. wyprawek.

W tegoroczną akcję włączył się Poznań. Głównym celem kampanii jest pomoc dzieciom i młodzieży poprzez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych. W każdym tornistrze, wręczonym zgłoszonemu dziecku, znajdą się podstawowe przybory i artykuły szkolne, m.in. zeszyty, długopisy, ołówki, kredki i flamastry, plastelina, farby, pędzelki, przybory geometryczne, blok rysunkowy, plan lekcji.

- W 2010 i 2011 roku kupiliśmy 8,5 tys. wyprawek szkolnych dla uczniów, którzy ucierpieli wskutek powodzi. Obserwując zainteresowanie Polaków naszą inicjatywą i wiedząc, jak trudna jest sytuacja dzieci w Polsce w wieku szkolnym, postanowiliśmy kontynuować kampanię „Tornister pełen uśmiechów” w całym kraju. Według raportu Komisji Europejskiej 26 proc. dzieci w Polsce żyje w biedzie. Jest to największy odsetek wśród wszystkich krajów UE. Caritas w Polsce otacza dzieci szczególną opieką, uważamy, że pomoc uczniowi to konieczna inwestycja. Dając dziecku szansę na edukację i umożliwiając mu rozwój, kształtujemy młodego człowieka, który w przyszłości będzie decydował o losach Polski – powiedział ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

Ważnym elementem kampanii jest jej wielki finał. Organizatorem trzeciego pikniku rodzinnego pod hasłem „Tornister pełen uśmiechów” jest Caritas Polska wspólnie z Caritas Poznańską oraz Urzędem Miasta Poznania. Tradycyjnie piknik odbędzie się w pierwszy weekend roku szkolnego – tym razem 3 września na Pl. Wolności w Poznaniu.

- Ważnym filarem społeczeństwa obywatelskiego jest poczucie solidarności i odpowiedzialności za najmłodszych. Żyjemy w czasach, kiedy różnice między najbogatszymi i najbiedniejszymi stają się coraz bardziej widoczne, a wszyscy chcielibyśmy, żeby dla dzieci były one najmniej odczuwalne. Cieszy mnie fakt, że to właśnie Poznań stał się tegorocznym gospodarzem finału akcji "Tornister Pełen Uśmiechów". Chcemy pomóc, wesprzeć i pokazać naszą siłę tkwiącą w poczuciu wspólnej odpowiedzialności za najmłodszych – powiedział Sławomir Hinc, wiceprezydent Poznania.

Impreza ma charakter charytatywny. Na gości pikniku czeka wiele atrakcji: koncerty, konkursy i wspólna zabawa. W tym roku Poznań dostarczy widowni niezapomnianych wrażeń. Podczas imprezy wystąpią m.in. Ewa Farna, Volver, Paweł Stasiak z zespołem Papa D, Monika Kuszyńska oraz: Tomek Dolski, Daniel Boczniewicz i rockowy zespół z maluchami Little Breaver. W programie także najlepsi polscy tancerze hip-hopowi z grupy Fair Play Crew!

Dzięki współpracy z Redakcją Programów Katolickich TVP piknik będzie transmitowała Telewizyjna Jedynka. Wszyscy, którzy nie mogą uczestniczyć w wydarzeniu, 3 września będą mogli wysłać SMS-y, które tysiącom dzieci pomogą wejść z uśmiechem w nowy rok szkolny.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| CARITAS , SZKOŁA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7