Papież o odpowiedzialności biskupów

Temat odpowiedzialności biskupów Indii za tamtejsze duchowieństwo i osoby zakonne podjął Papież, spotykając się z kolejną ich grupą przybyłą z wizytą ad limina. Benedykt XVI wskazał na ścisłą więź między biskupami a kapłanami, zarówno diecezjalnymi jak zakonnymi.

Księża winni współpracować z biskupami, zawsze szanując ich autorytet i z oddaniem służąc dobru Kościoła pod ich kierunkiem. Więzy braterskiej miłości i wzajemny szacunek pozwolą przezwyciężyć ewentualne napięcia i przyczynią się do duchowego zbudowania ludu Bożego.

„Świadectwa wzajemnej miłości i służby między wami a waszymi księżmi, skupionego – bez względu na przynależność rasową czy etniczną – na miłości Boga, głoszeniu Ewangelii i uświęcaniu Kościoła, gorąco pragną ludzie, którym służycie – mówił Papież. Patrzą na was i waszych księży jako wzór świętości, przyjaźni i zgody, który przemawia do ich serc i uczy przykładem, jak żyć nowym przykazaniem miłości. Również zakonnicy i zakonnice oczekują od was kierownictwa i wsparcia. Świadectwo waszej głębokiej miłości do Chrystusa i Kościoła posłuży im jako inspiracja w poświęcaniu się z doskonałym ubóstwem, czystością i posłuszeństwem życiu, do którego zostali powołani. Świadectwo życia konsekrowanego jest skarbem dla całego Kościoła. Chcę zwłaszcza wyrazić jego uznanie dla licznych zakonnic Kościoła w Indiach. Dają one świadectwo jego świętości, żywotności i nadziei. Ofiarują wiele modlitw i pełnią niezliczone dobre dzieła, często ukryte, ale tym niemniej bardzo ważne dla budowania królestwa Bożego” – powiedział Benedykt XVI.

Papież zalecił indyjskim biskupom, by utwierdzali zakonnice w ich powołaniu. Mają też zachęcać dziewczęta do rozważenia możliwości podjęcia takiego życia, w którym będą się realizować przez miłość Boga i służbę drugim.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7