Moskwa: katolicki festyn rodzin

„W Chrystusie jedna Rodzina. Święto dla całej rodziny.” Pod tym hasłem w Moskwie odbył się festyn rodzinny. Zorganizowano go w weekend na terenie przylegającym do katedry Niepokalanego Poczęcia NMP. W rodzinnym świętowaniu wziął udział nuncjusz apostolski w Rosji abp Ivan Jurkovicz, który uczestnikom festynu przekazał błogosławieństwo apostolskie Benedykta XVI.

Zwracając się do zebranych rodzin abp Ivan Jurkovicz podkreślił znaczenie miłości budującej jedność rodzinną oraz rodzinę, która, będąc podstawową komórką społeczną, tworzy tkankę społeczeństwa. Razem z przybyłymi księżmi wysłuchał pierwszego koncertu świątecznego wykonanego przez dzieci z moskiewskiej parafii św. Olgi, które dynamicznie odśpiewały przetłumaczone na język rosyjski piosenki „Arki Noego”. Między śpiewami ich rodzice dawali świadectwo życia w rodzinie chrześcijańskiej.

Główny organizator święta rodzinnego, gwardian moskiewskich franciszkanów o. Adam Nowak wskazał na możliwość wspólnego, radosnego przeżycia czasu, w trakcie, którego można w innych spotkać Chrystusa, jako na główną inspirację urządzenia festynu. Przed publicznością składającą się głównie z rodziców i dzieci wystąpiło kilkanaście zespołów muzycznych, prezentując tradycyjną i nowoczesną muzykę religijną. W ustawionych wokół katedry kioskach można było kupić literaturę religijną i dziecięcą, ciastka, herbatę, kawę oraz napoje chłodzące. Zorganizowano konkursy, np. nawlekanie różańców z koralików, gry sportowe, loterie fantowe i inne. Szczególne zainteresowanie budziły odbywające się wieczorem spotkania przy ognisku, zatytułowane „współbrzmienie gitary z bajanem”, których atmosfera przypominała znane w ruchu oazowym pogodne wieczory.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11