Relikwie św. Teresy od Dzieciątka Jezus pozostają w Nazarecie, mimo iż miały być wczoraj przewiezione do Gazy. Zmiana programu nie została bynajmniej narzucona przez władze Izraela, które – przeciwnie – dały zezwolenie na przejazd do tego „najgorętszego” z terytoriów palestyńskich
Decyzję w tej sprawie podjęli kościelni organizatorzy pielgrzymki najmłodszej Doktor Kościoła do Ziemi Świętej. Uznali, że roztropność nakazuje nie narażać relikwii na niebezpieczeństwo.
W strefie Gazy wciąż trwa napięcie, które wzrosło jeszcze po tym, jak siły izraelskie zraniły tam przed trzema dniami 17-letniego Palestyńczyka. O zmianie programu peregrynacji poinformował w jerozolimskim patriarchacie łacińskim jej koordynator, o. Abdo Abdo OCD. Arabski karmelita bosy jest proboszczem katolickiej parafii w Hajfie, leżącej u stóp góry Karmel, kolebki zakonu, do którego należała św. Teresa z Lisieux. Choć jej relikwie pozostają w Nazarecie, trwa przy nich modlitwa za mieszkańców Gazy, a zwłaszcza za tamtejszą niewielką wspólnotę katolicką, która liczy 250 wiernych. Peregrynacja św. Tereski do ojczyzny Chrystusa zakończy się we wtorek 31 maja w Hajfie.
Na to trzydniowe, międzynarodowe spotkanie przybędzie ok. 30 osób z Polski.
Zawiera wyraźne stwierdzenie, że istnieją tylko dwie płcie: męska i żeńska.
Na chwilę obecną nie wiadomo, czy dokonano również aresztowań.
Zaapelował o większą możliwość zaangażowania ich na kierowniczych stanowiskach.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.