Chcesz się spotkać z papieżem - zapisz się

W Niemczech ruszyły zapisy na wrześniową pielgrzymkę Benedykta XVI do ojczyzny. Tamtejsza konferencja episkopatu przewidziała rejestrację poprzez specjalną stronę internetową oraz przez biura parafialne.

Do uczestniczenia w liturgii z Papieżem w Berlinie, Erfurcie i Fryburgu zaproszeni są także wierni z krajów sąsiednich, w tym również z Polski. Rejestracja na stronie www.papst-in-deutschland.de możliwa jest już od wczoraj, ale organizatorzy nie przewidzieli tak dużego zainteresowania wiernych i w pierwszy dzień borykali się z kompletnym załamaniem serwera. Dzisiaj portal działa już bez usterek. Według informacji organizatorów już w pierwszy dzień zarejestrowało się 28 tys. osób.

Wejściówki na Msze, nieszpory i czuwanie z Ojcem Świętym są darmowe, ale rejestracja jest obowiązkowa, jak tłumaczył rzecznik archidiecezji Berlina Stefan Förner: „Chodzi o bezpieczeństwo wszystkich wiernych. Mieliśmy już przykre wypadki podczas masowych imprez, dlatego musimy wcześniej wiedzieć, ile osób weźmie udział w spotkaniu z Papieżem” - stwierdził Förner w lokalnych mediach.

Zarówno przy rejestracji on-line jak i tej w parafiach wierni muszą podać swoje podstawowe dane osobowe, jak imię i nazwisko oraz miejsce zamieszkania. Tutaj przewidziane są opcje dla osób zgłaszających się z innych krajów. Jak podał Radiu Watykańskiemu sekretariat episkopatu, na razie nie przewidziano polskiej lub angielskiej wersji portalu, ale w razie dużego zainteresowania ze strony wiernych organizatorzy nie wykluczają takiej opcji. Rejestracja na spotkania z Papieżem podczas jego wrześniowej pielgrzymki do Niemiec potrwa do końca czerwca.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10