W Grodnie wybudują nowy Kościół

Biskup grodzieński Aleksander Kaszkiewicz sprawował pierwszą Mszę św. w intencji nowej wspólnoty parafialnej.

W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w Grodnie na Białorusi został poświęcony plac pod budowę nowej świątyni. Za patronkę parafii jako wotum wdzięczności za heroiczną postawę – oddanie życia za synową spodziewającą się dziecka – została obrana polska błogosławiona Marianna Biernacka. W miejscu, gdzie powstanie świątynia, biskup grodzieński Aleksander Kaszkiewicz sprawował pierwszą Mszę św. w intencji nowej wspólnoty parafialnej, która dopiero zaczyna tworzyć swoją historię.
Na uroczystości zgromadzili się liczni parafianie, których wielkim pragnieniem jest mieć własną świątynię, a także goście, wśród których byli kapłani, siostry zakonne i przedstawiciele prawosławnej cerkwi, która jest już wybudowana obok.

Miejscowi katolicy są przekonani, że usytuowanie kościoła w pobliżu prawosławnej wspólnoty z pewnością przyczyni się do zbliżenia obu wyznań, a także pomyślnie wpłynie na umocnienie jedności chrześcijan.

Zwracając się do wiernych, hierarcha zachęcił zawierzyć Chrystusowi Królowi dzieło budowy świątyni, która wkrótce będzie wznoszona, a Jego słowo i łaska, by uzdalniały wszystkich do ciągłej przemiany życia, do stałego nawrócenia, do pokonywania słabości, egoizmu, a także obojętności na los bliźnich. Mając świadomość tak wielkiego zadania i tej długiej drogi, którą trzeba pokonać, wierni prosili hierarchę o udzielenie im pasterskiego błogosławieństwa na wykonanie woli Bożej i kroczenie drogą,  którą wyznacza im Ewangelia.

Nowa świątynia pw. Bł. Marianny Biernackiej stanie się miejscem szczególnej modlitwy za wszystkie rodziny miasta i kraju.

КАТАЛІЦКІ ПАРТАЛ ГРОДЗЕНСКАЙ ДЫЯЦЭЗІІ Асвячэнне крыжа і пляцоўкі пад будаўніцтва касцёла ў мікрараёне Баранавічы(Гродна)
«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11