SIGNIS wzywa do pojednania i uwolnienia aresztowanych na Kubie

„Nie popełnili oni żadnego przestępstwa poza pokojowym wyrażaniem swoich myśli i uczuć, zgodnie z własnym sumieniem”

Międzynarodowa Organizacja Mediów Katolickich SIGNIS wzywa do natychmiastowego uwolnienia osób aresztowanych przez władze Kuby, podczas prodemokratycznych protestów trwających w tym kraju. Wśród zatrzymanych znaleźli się także młodzi członkowie tego stowarzyszenia. „Nie popełnili oni żadnego przestępstwa poza pokojowym wyrażaniem swoich myśli i uczuć, zgodnie z własnym sumieniem” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez SIGNIS.

Organizacja zapowiada, że wszystkie media z nią związane będą solidarne z aresztowanymi oraz z ich rodzinami i przyjaciółmi, którzy żyją w niepewności co do losu swoich bliskich. „Dialog to jedyna droga do przywrócenia spokoju na Kubie. Potrzeba pojednania i poszanowania wolności słowa” – czytamy w komunikacie.

Stowarzyszenie apeluje także o pokój i zgodę między Kubańczykami oraz o poszanowanie praw człowieka. „Odwołujemy się do rozsądku i apelujemy o natychmiastowe zaprzestanie stosowania przemocy. Skupmy nasze siły raczej na budowaniu lepszego i bardziej sprawiedliwego kraju” – wzywają członkowie organizacji.

Przypominają niedawny apel episkopatu Kuby o rozwiązanie konfliktu bez stosowania przemocy. Biskupi podkreślili w nim, że tylko gdy strony słuchają się nawzajem, „można osiągnąć porozumienie i podjąć rzeczywiste kroki z udziałem wszystkich Kubańczyków, aby budować ojczyznę ze wszystkimi i dla wszystkich”. Nota SIGNIS kończy się cytatem patrona tej organizacji, św. biskupa Oskara Romero: „Pokój musi być dziełem sprawiedliwości”.

Międzynarodowa Organizacja Mediów Katolickich SIGNIS (World Catholic Association for Communication) to katolickie stowarzyszenie wiernych świeckich, uznane przez Stolicę Apostolską, zrzeszające specjalistów od mediów, w tym radia, telewizji, kina, edukacji medialnej i Internetu. Jest organizacją non-profit obecną w ponad 140 krajach świata. Powstało w 2001 r. Ma status doradczy przy UNESCO, ECOSOC i Radzie Europy.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KUBA, PROTESTY, SIGNIS

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6